Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2075 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Brzoskwinie i nektarynki wciąż tak tanie?

  |   Źródło:
Mamy już wrzesień i rynek owoców powoli zaczyna się zmieniać. Jak obecnie wygląda handel brzoskwiniami i nektarynkami z importu. Czy dla tych owoców także się coś zmieniło?

Podaż brzoskwiń i nektarynek z Hiszpanii pozostaje wysoka, co od dłuższego już czasu przekłada się na ceny. W kumulacyjnym momencie tegorocznej kampanii ceny tych owoców na polskim rynku spadły do niecałych trzech złotych za kilogram u importerów. W tak niskich cenach można było kupić brzoskwinie i nektarynki także w detalu w sieciach handlowych.

Obecnie wciąż jest relatywnie tanio, jednak w porównaniu do pierwszej połowy sierpnia już o około 15 proc. drożej. Jak mówią importerzy, choć sezon wciąż trwa trzeba się będzie liczyć z sukcesywnymi podwyżkami cen zwiastującymi jego zakończenie.

W chwili obecnej tradycyjne brzoskwinie w ofercie luzem można kupić w małym hurcie, od bezpośrednich importerów w cenie od 32,00 do maksymalnie 47,00 zł za 10 kg karton (od 3,20 do maksymalnie 4,70 zł za kg brutto w zależności od kalibru owoców).  Ceny nektarynek w ofercie luzem wahają się od 35,00 do 50,00 zł za kilogram (3,50 – 5,00 zł/kg). Brzoskwinie i nektarynki w koszyczkach w drobniejszym kalibrze oferowane są w cenie od 3,00 do 4,20 za 1000 g koszyczek.

Wyższe ceny obowiązują dla brzoskwiń płaskoowocowych odmiany Paraguayo zwanych popularnie UFO. Owoce te w chwili obecnej to wydatek rzędu 25,00 – 35,00 złotych za 5 kg karton (5,00 – 7,00 zł/kg brutto). Nieco drobniejsze UFO oferowane w koszyczkach 1 kilogramowych kosztuje od 4,50 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.