Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 19 września 2020. Od wczoraj dodano 3215 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny gruszek Konferencja na Ukrainie rośnie

  |   Źródło:
Na Ukrainie rosną ceny gruszek odmiany Konferencja. Z czego wynika ta sytuacja? Ile dziś za te owoce otrzymują sadownicy zza wschodniej granicy?

Już drugi tydzień z rzędu na Ukrainie ma miejsce wciąż pogłębiający się trend zniżkowy cen gruszek odmiany Konferencja.  

Ukraińscy sadownicy, choć tylko nieznacznie zwiększają ceny sprzedaży owoców, dzięki dość silnemu popytowi zarówno hurtowni, jak i sieci handlowych na gruszki. Tak więc, zgodnie z informacjami przekazanymi przez uczestników rynku, jeśli tydzień wcześniej gruszki na Ukrainie sprzedano za 0,35-0,57 USD za kg, już na początku tego tygodnia większość ofert były już wyższe i wahały się w granicy 0,43-0,71 USD za kg. Jednocześnie uczestnicy rynku nie wykluczają, że jeżeli ceny gruszek będą dalej rosły, znacznie wzrośnie podaż owoców importowanych, m. in. z Polski, gdzie dla odmiany ceny gruszek odmiany Konferencja względem początku sezonu sporo spadły.

Warto przy tym zauważyć, że według wstępnych szacunków Światowego Stowarzyszenia Producentów Jabłek i Gruszek (WAPA), w tym roku polscy ogrodnicy zbiorą do 70 tys. ton gruszek, czyli prawie 1,8 razy więcej niż rok wcześniej. Przypomnijmy, że w 2017 roku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe na wiosnę, zbiory gruszek w Polsce wyniosły tylko 40 tysięcy ton, co było jednym z najniższych wskaźników w ciągu ostatniej dekady.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.