Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3242 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Ceny w dół, a podaż?

Ceny w dół, a podaż?

  |   Źródło:
Handel borówkami wysokimi nabiera rozpędu i to nie tylko na giełdach. Owocami zaczęły interesować się pierwsze firmy.

Handel owocami importowanymi daje się mocno we znaki polskim producentom borówki wysokiej. Sezon na krajowe owoce jeszcze dobrze się nie „rozbujał”, a plantatorzy już muszą walczyć z nierówną konkurencją. To sprawia, że pomimo niewielkiej jeszcze podaży polskich borówek, ceny dość mocno pikują w dół.

Jeszcze tydzień temu ceny borówki wysokiej spod osłon dochodziły do 50,00 zł za kilogram. Dziś szczęśliwcy, którym udaje się towar sprzedać prosto z podwórka biorą za niego od 40,00 do 44,00 zł za kilogram (5,00 - 5,50 zł za 125 g opakowanie).

Na giełdach ze względu na wysoką podaż owoców z importu, ceny pozostają bardziej stabilne, jednak te wystartowały z tak niskiego poziomu, że na razie nie ma co obniżać. Dziś borówki na giełdzie oferowane są w cenie 24,00 - 30,00 zł za kilogram (3,00 - 3,75 zł/kg brutto).

Borówkami zaczęły interesować się także pierwsze firmy, jednak na razie nie ma chętnych na sprzedaż w proponowanych przez nie cenach. W dużym hurcie bowiem ceny borówki wysokiej nie przekraczają nawet 30,00 zł za kilogram, a są i firmy, które proponują i 20,00 zł za kilogram.

 

 

 

Podobne
Rośnie podaż borówek wysokich na rynku
2016-06-29 16:58
Rośnie podaż borówek wysokich na rynku
Rozpoczęły się zbiory borówki wysokiej spod osłon. Ile obecnie otrzymują za owoce plantatorzy?
czytaj więcej
Rozpędza się sezon na hiszpańskie borówki w Polsce
2016-05-31 16:07
Rozpędza się sezon na hiszpańskie borówki w Polsce
Handel borówkami wysokimi importowanymi z Hiszpanii nabiera rozpędza się. Podaż owoców rośnie, a jak wygląda sytuacja cenowa?
czytaj więcej
Gwałtowny wzrost produkcji borówki na Ukrainie
2016-05-25 12:06
Gwałtowny wzrost produkcji borówki na Ukrainie
Ukraińscy plantatorzy stawiają na borówkę wysoką. Rośnie wielkość nasadzeń tego gatunku, rośnie i produkcja.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.