Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 4581 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Coraz droższa Konferencja w Kaliszu

Handel giełdowy
  |   Źródło:
Maleje podaż krajowych gruszek co przekłada się na ich ceny na kaliskiej giełdzie.

Podaż jabłek na kaliskiej giełdzie jest wysoka, a w ostatnim czasie nawet wzrosła, co przełożyło się na ich ceny. Wysoka podaż wpłynęła na ceny, którym nie pomógł nawet okres przedświąteczny. W ciągu ostatnich kilku tygodni jabłka staniały o kilka procent. Wciąż najdroższą odmianą na giełdzie jest Szara Reneta, której cena waha się od 20,00 do 22,00 zł za skrzynkę. Dla odmiany Golden Delicious cena wywoławcza oscyluje w granicach 20,00 – 21,00 zł za skrzynkę.

Ceny pozostałych odmian są o kilka złotych niższe. Rubin, Gala oraz ładnie wybarwione Lobo w zależności od kalibru owoców i ich jakości kosztują od 18,00 do 20,00 zł za skrzynkę. Pozostałe odmiany tj. Jonagold, Jonagored, Decosta, Szampion i inne tzw. „czerwoniaki” można kupić od 15,00 do 18,00 zł za skrzynkę.  

Podaż gruszek, w przeciwieństwie do podaży jabłek maleje, co wpływa na ich ceny. Konferencja w ciągu ostatnich 3 tygodni zdrożała średnio o 10 zł na skrzynce i obecnie kosztuje od 70,00 do 80,00 zł za skrzynkę.

Podobne
handel na giełdzie
2012-12-14 20:49
Na Elizówce ceny jabłek bez zmian
Podaż jabłek na lubelskiej Elizówce jest wysoka. Oznacza to, że sytuacja na tej giełdzie jest podobna jak na innych giełdach w Polsce.
czytaj więcej
Jabłka w uniwersalkach
2012-12-13 17:30
Na SORH króluje przechowalnia
Jabłka z przechowalni dominują na SORH w Sandomierzu. Ich jakość jest zróżnicowana, a tym samym ich ceny.
czytaj więcej
Jabłka Boiken
2012-12-12 12:29
Straszna nędza na warszawskich Broniszach
Sadownicy mają problem ze zbytem jabłek na warszawskich Broniszach. Sprzedających multum, kupujących mało, a ceny mierne.
czytaj więcej
Konferencja
2012-12-07 17:35
Droga Konferencja na Zjazdowej w Łodzi
Ceny jabłek, podobnie jak ich podaż na łódzkim rynku hurtowym pozostają bez większych zmian.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.