Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 17 luty 2020. Od wczoraj dodano 1541 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Coraz trudniej o dobre ceny letnich jabłek

  |   Źródło:
Skup jabłek odmian letnich trwa. Zainteresowanie nimi wciąż jest, ale ceny… te dosłownie z tygodnia na tydzień są coraz niższe. A jakie obowiązują dziś?

Zainteresowanie letnimi odmianami jabłek pozostaje na relatywnie wysokim poziomie, jednak popyt ten nie przekłada się ostatnio na ceny tych owoców, które gwałtowanie spadły, zarówno w handlu giełdowym jak i wielkohurtowym.

Jeszcze tydzień temu ceny letnich odmian takich jak Paulared, Delikates czy Piros w kalibrze 70+ dochodziły do 1,50 zł za kilogram. Do tej samej kwoty można było dostać za Antonówkę. Dziś niestety jest zdecydowanie taniej i o półtora złotego można całkowicie zapomnieć.

W ciągu zaledwie siedmiu dni ceny spadły średnio o 40 groszy na kilogramie i dziś w przypadku Pirosa i Paulareda w kalibrze 65+ ceny oscylują w granicach 0,60 – 0,70 zł/kg, w przypadku większych owoców w kalibrze 70+ ceny wahają się w granicach 0,80 do maksymalnie 1,10 zł za kilogram. Niektórzy w tych samych cenach co jabłka 70+ próbują skupić większe owoce – od 75+. Skupowana jest także Antonówka w kalibrze 70+ w cenie do 1,20 zł za kilogram.

Na giełdach ceny jabłek letnich odmian także sporo spadły. Piros, Paulared oraz Delikates oferowane są w cenach od 15,00 do maksymalnie 28,00 zł za skrzynkę, w zależności od kalibru i jakości owoców, Antonówka także staniała do tego poziomu i oferowana jest obecnie od 15,00 do maksymalnie 30,00 zł za 15 kg skrzynkę.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.