Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Coś się zmienia przed świętami?

  |   Źródło:
Jak wygląda sytuacja cenowa na rynku orzechów laskowych w Polsce tuż przed świętami? Ile trzeba za nie zapłacić na poszczególnych giełdach?

Podaż orzechów laskowych jest w tym sezonie relatywnie wysoka, pomimo dość słabych warunków wzrostu w czasie okresu wegetacyjnego, dlatego ceny pozostają na stosunkowo stabilnym poziomie praktycznie od początku sezonu, tj. od września. Na niektórych tylko giełdach orzechy laskowe nieco zdrożały i jak mówią sprzedający, przed świętami może się to jeszcze pogłębić.

A w chwili obecnej na podwarszawskich Broniszach za niełuskane orzechy laskowe trzeba zapłacić w mniejszym hurcie od 7,00 do 12,00 zł za kilogram. Podobne ceny obowiązują na Zjazdowej w Łodzi, tj. 8,00 - 12,00 zł/kg. Na lubelskiej Elizówce ceny orzechów laskowych wahają się od 8,00 do 11,00 zł/kg. W Poznaniu na WGRO za orzechy trzeba zapłacić od 9,00 do 11,00 zł/kg. Na wrocławskim Targpiaście orzechy laskowe oferowane są w cenie 10,00 - 12,00 zł za kilogram, natomiast w białostockim Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym orzechy laskowe kosztują od 12,00 do 16,00 zł za kilogram. Na krakowskiej giełdzie Rybitwy niełuskane orzechy laskowe oferowane s w cenach od 8,00 do 12,00 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.