Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 27 luty 2020. Od wczoraj dodano 2877 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Golden i Prince?

Golden i Prince?

  |   Źródło:
Jak wygląda handel jabłkami w tym sezonie każdy widzi. Różowo nie jest, są jednak odmiany które pomimo to cieszą się sporym zainteresowaniem.

Wygląda na to, że w bieżącym sezonie jabłkowym jak na razie sporym zainteresowaniem eksporterów cieszą się przede wszystkim dwie odmiany - Golden Delicious oraz Red Jonaprince. Większość firm eksportowych poszukuje właśnie tych dwóch odmian a zwiększony popyt ma swoje bezpośrednie przełożenie w wysokości cen jakie można dziś za te odmiany dostać.

Jak to zatem dzisiaj wygląda? W przypadku jabłek Golden Delicious czy Red Jonaprince w kalibrze 70+ eksporterzy płacą w granicach 1,10 - 1,30 zł za kilogram (za drobniejszego Golden Deliciousa można dostać 0,90 - 1,00 zł za kilogram). Firmy, które kupują jabłka na gotowo płacą za spaletowanego, przygotowanego do wysyłki Golden Deliciousa czy Red Jonaprince w granicach 1,60 - 1,70 zł za kilogram (jabłka w kalibrze 70+). Co ciekawe, ci sami eksporterzy kupują także Galę, płacą jednak za nią średnio o 10 groszy mniej - mówimy tu o Gali w takim samym kalibrze, tj. 70+.

Generalnie można powiedzieć, że Golden Delicious oraz Red Jonaprince są dzisiaj jednymi z droższych odmian, nie mniej jednak patrząc na ceny z ostatnich dni grudnia ubiegłego roku, trzeba przyznać, że w ostatnim czasie nastąpił ogólny spadek cen jabłek - w przypadku cen ww. odmian o około 5 - 10 groszy na kilogramie, w zależności od eksportera.

 

 

 

Podobne
Włoska produkcja jabłek
2017-01-09 18:00
Włoska produkcja jabłek
Ile w rozpoczętym właśnie sezonie wyniosły zbiory jabłek we Włoszech. A jakie były zapasy tych owoców w grudniu ubiegłego roku?
czytaj więcej
Co słychać w skupach?
2017-01-09 14:10
Co słychać w skupach?
Choć oficjalnie przerwa w skupie jabłek przemysłowych się skończyła, wiele firm nie wznowiło jeszcze handlu tym produktem. Co, w takim razie, słychać w skupach?
czytaj więcej
Po ile Idared?
2017-01-09 11:05
Po ile Idared?
Eksporterzy kupują Idareda. Popyt na owoce tej odmiany jest nieco wyższy niż jeszcze na początku grudnia. A ceny?
czytaj więcej
Chile: rośnie eksport jabłek
2017-01-05 18:15
Chile: rośnie eksport jabłek
Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Fedefruta na chilijskim rynku w minionym roku nastąpiło ożywienie w eksporcie jabłek.
czytaj więcej
Nienajlepsze prognozy na przyszłość
2017-01-03 12:05
Nienajlepsze prognozy na przyszłość
Jak, zdaniem ekspertów z Komisji Europejskiej będzie wyglądała sytuacja na rynku jabłek w Unii Europejskiej?
czytaj więcej
Chiny importują coraz więcej jabłek
2017-01-03 11:02
Chiny importują coraz więcej jabłek
Import jabłek na chiński rynek rośnie. Czy wysoki popyt na te owoce przekłada się na ceny?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.