Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2732 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Gruszek, jabłek i śliwek jest więcej

Zbiory gruszek wzrosną o ponad 14 proc.
  |   Źródło:
Owoców będzie więcej prawie o 200 tysięcy ton – podaje w najnowszej informacji Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.

Szacunki mówią o zbiorach na poziomie 3 miliony 345 tysięcy ton (owoce z drzew), z czego najbardziej wzrosną zbiory gruszek (ponad 14 proc. w porównaniu do minionego roku).

Kończą się odmiany jabłek odmian letnich takich jak Piros czy Paula Red. Pojawiły się już w sprzedaży odmiany Gala i Lobo w cenie od 1,33 zł za kg (Lobo), Gala droższa, od 2,33 zł za kilogram. Są już dostawy pierwszych partii gruszek odmiany Konferencja. Jeszcze sporo jest jesiennych malin w cenie hurtowej pomiędzy 10 a 12 zł za kilogram. Przy tej pogodzie te owoce powinny być do połowy października.

Rekordowo niskie są ceny śliwek, których jest w tym roku ponad 3 proc. więcej niż we w ubiegłym roku – zbiory na poziomie 106 tysięcy ton (wstępne dane GUS). Śliwki w ofercie hurtowej sprzedawane są w cenie od 1 zł za kilogram do 2,5 zł za wielkoowocowe mieszańce. Teraz na rynku dominuje węgierka późna.

Podobne
Jabłka przygotowane na eksport
2013-09-11 16:19
W eksporcie jabłek totalny misz masz
Choć popyt na polskie jabłka w ostatnim czasie osłabł, handel tymi owocami wciąż jest prowadzony na dużą skalę i firmy eksportowe nieustannie kupują owoce poszczególnych odmian.
czytaj więcej
Jabłka deserowe
2013-09-11 12:13
Ukraina: Wzrost cen jabłek deserowych
Na rynku ukraińskim w ciągu ostatnich kilku tygodni ceny jabłek deserowych pozostawały bez zmian. Jednak w bieżącym tygodniu zaobserwował się wzrost cen tych owoców.
czytaj więcej
2013-09-11 10:41
Rynek koncentratu jabłkowego się rozwija
Rośnie nam konkurencja na globalnym rynku koncentratu jabłkowego - podaje portalspozywczy.pl.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.