Każdego miesiąca dzwonimy do kilkuset firm, aby zapytać o ceny. Korzystaj z naszych informacji.

Kup teraz abonament!

Jak dobrać firany do wnętrza?

2024-04-21 10:53
Źródło: Artykuły Promocyjne

Jak wybrać firany zależnie od wielkości pomieszczenia? 

W niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzają się minimalistyczne, proste firany. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, powinniśmy wybrać białe firanki, które rozjaśnią i rozświetlą całość aranżacji. Postawmy raczej na eleganckie, proste tekstylia, które pozbawione są bardzo dekoracyjnych elementów. W dużej przestrzeni dobrze będą wyglądać firany o gęstym splocie i intensywnymi wzorami. To, co mogłoby przytłoczyć w niewielkim pomieszczeniu, na większym metrażu prezentuje się efektownie i okazale.  

Jeżeli zamierzamy wybrać firany np. do salonu połączonego z aneksem kuchennym, jednakowo w salonie, jak i w części kuchennej powinniśmy postawić na firany w podobnym stylu. Dzięki temu całość przestrzeni będzie się prezentować harmonijnie i spójnie. 

Praktyczne i funkcjonalne firany do kuchni

W kuchni najlepiej sprawdzą się firany gotowe o prostej formie, jak zasłonki czy lambrekiny. Warto mieć na względzie, żeby materiały były proste do utrzymania w czystości. W innym przypadku najlepiej sprawdzą się firany wykonane z materiałów chroniących przed dostępem światła, ponieważ pomieszczenia kuchenne nierzadko znajdują się na parterze i narażone zostają na ciekawskie spojrzenia z zewnątrz. Należy pamiętać także, aby dobrać firany do wystroju wnętrza pod względem kolorystyki. 

Stylowe firany do pokoju dziennego

W pokoju dziennym idealnie sprawdzą się delikatne, zwiewne i proste firany. Warto wybrać model o długości, która będzie sięgać parapetu albo podłogi. Idealnie wyglądać będą również lambrekiny. Jeżeli salon jest duży i wstawione jest w nim okno balkonowe, powinniśmy postawić na firany w kolorze szarym, białym albo beżowym. Pozwolą one na wpuszczenie sporej ilości światła do pomieszczenia. 

Jakie firany sprawdzą się w pokoju dziecięcym? 

Jak dopasować firany do wystroju wnętrza, jakim jest pokój dziecięcy? W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się delikatne, jasne materiały w żywej kolorystyce albo z wielokolorowymi wzorami. W wypadku obecności w pomieszczeniu okna balkonowego można dodatkowo wybrać zasłony albo rolety, które pozwolą na zaciemnienie pokoju w trakcie drzemki malucha.

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem