Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Jak sprawdzić czy kwiaty są świeże?

2023-11-17 14:39

Płatek prawdę Ci powie!

Pierwszą informację o świeżości kwiatów lub jej braku „wysyłają” nam…płatki! Widoczne gołym okiem symptomy, jakie powinny nas zaniepokoić, to ich suchość oraz ciemnienie na końcach. Niepokojącym widokiem jest też nienaturalne wywinięcie się płatków – które świadczy o tym, że kwiaty przebywają już jakiś czas w kwiaciarni. Co ciekawe, w przypadku chęci zakupu świeżych róż – warto dotknąć (ale nie zgniatać!) pąka. Jeśli jest on sprężysty – możemy być pewni, że kwiaty są świeże (a co za tym idzie, nacieszą oko Obdarowanej Osoby znacznie dłużej niż te pozbawione „jędrności”!). Aby mieć pewność, że kwiaty, które kupujemy są świeże – pozostańmy wierni jednej, sprawdzonej kwiaciarni. Miejscem, które budzi zaufanie wielu miłośników pięknych, świeżych bukietów – dostępnych w wielu interesujących propozycjach kompozycyjnych – nie od dziś jest Bloom Flowers w Warszawie, oferujące szybką dostawę kwiatów (dzięki czemu nie musisz martwić się ich świeżością!).

Spójrz na liście i… łodygę!

Samo spojrzenie na płatki – to nie wszystko. Równie istotne są liście oraz łodyga wybieranych przez nas kwiatów. Jeśli na powierzchni listków zauważasz nieestetyczne przebarwienia – prawdopodobnie bukiet nie należy do najświeższych. Podobnie jest z łodygą – im bardziej sucha, tym większe prawdopodobieństwo, że kwiaty stoją już w wazonie dość długi czas. Pamiętajmy, że łodyga w przypadku świeżych kwiatów jest zawsze sprężysta – a jeśli sprawia wrażenie twardej i wysuszonej, nie powinniśmy decydować się na wybór tego konkretnego kwiatu. Kupując świeże bukiety zwykle zależy nam na tym, aby nie tylko pięknie wyglądały, ale także utrzymały się w domowym wazonie przez długi czas – na szczęście, decydując się na dostawę w sprawdzonym i zaufanym miejscu, nie musimy obawiać się wysuszenia liści czy łodygi!

Świeżość kwiatów – jak ją utrzymać?

Innym, ostatnim już sposobem, na sprawdzenie czy kwiaty aby na pewno są świeże jest… rozmowa z osobą je sprzedającą! Profesjonalny florysta czy florystka natychmiast poinformują Cię o tym, kiedy dany rodzaj kwiatów został przywieziony do kwiaciarni. Co więcej, profesjonalne miejsca nie mogą pozwolić sobie na trzymanie świeżych kwiatów w nieodpowiednich do tego warunkach – ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważny dla świeżych bukietów pozostaje dostęp do wody i światła słonecznego. Co istotne, kwiatów świeżych nie trzyma się też obok tych, które stoją w wazonach już dłuższy czas – choć oczywiście sposobów na przedłużenie ich trwałości jest całe mnóstwo! Decydując się na zakupy w sprawdzonej kwiaciarni w Warszawie – możesz mieć pewność, że otrzymasz świeże, imponujące kwiaty (niezależnie od tego o jakiej porze zamówisz dostawę!).

A Ty, w jaki sposób najczęściej sprawdzasz świeżość kwiatów?

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem