Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Brytyjski rynek spożywczy wraca do powolnego wzrostu

2016-02-10 21:00

Sprzedaż świeżych owoców i warzyw wzrosła o 5% na brytyjskim rynku spożywczym, według danych Kantar Worldpanel dotyczących udziału w rynku spożywczym w okresie 12 tygodni do 31 stycznia.

Ten noworoczny impuls zdrowotny przyczynił się do dobrych wyników w zakresie świeżej żywności, ale wzrost przychodów z owoców i warzyw - który był udziałem zarówno detalistów tradycyjnych, jak i dyskontowych - był szczególnie znaczący, ponieważ obie kategorie nadal doświadczają deflacji w ujęciu porównawczym. Podobny wzrost miał miejsce w przypadku orzechów, świeżego drobiu i ryb, ale ogólny wzrost rynku spożywczego był niewielki, z łącznym wzrostem o 0,2%, powiedział szef działu Retail and Consumer Insight, Fraser McKevitt.

Więcej. Przejdź do artykułu

Eurofresh-distribution.com
Eurofresh-distribution.com

Eurofresh Distribution jest międzynarodowym liderem w pisaniu tekstów o dystrybucji i sprzedaży świeżych owoców i warzyw. Od ponad 22 lat Eurofresh informuje swoich czytelników na całym świecie o najnowszych wiadomościach z tego sektora. Magazyn ma 10 000 czytelników wersji papierowej i 19 000 subskrybentów biuletynu online (kupców detalicznych, importerów i dostawców).

Eurofresh Distribution jest partnerem mediowym ponad 25 wydarzeń w branży świeżych owoców i warzyw. Eurofresh Distribution należy do francuskiej firmy Publications Agricoles, która jest także wydawcą Asiafresh Distribution, która specjalizuje się na rynku chińskim i jest publikowana w języku chińskim i angielskim.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem