Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Francuscy sadownicy karczują swoje jabłonie

2023-01-23 21:00
Źródło: Fruittoday.com

Francuskie stowarzyszenie owoców ziarnkowych (gruszek i jabłek), ANPP, ostrzega przed trudną sytuacją, w jakiej znajdują się plantatorzy jabłek w sąsiednim kraju.

Zdjęcia pokazywały sadowników w trakcie wyrywania własnych drzew z powodu niezrównoważonej ceny, jaką obecnie płaci się producentom.

Zdjęcia stowarzyszenia pokazały producentów w trakcie wyrywania własnych drzew z powodu niezrównoważonej ceny płaconej obecnie plantatorom.

Producenci jabłek są w trakcie wyrywania własnych drzew z powodu niezrównoważonej ceny płaconej obecnie plantatorom.

W poście, który stowarzyszenie zamieściło za pośrednictwem portalu społecznościowego LinkedIn, zauważa, że "po kilkumiesięcznym ostrzeganiu o imperatywnej potrzebie zwiększenia ceny wypłacanej producentom, w kilku regionach Francji producenci wyrywają swoje sady. "W Angers, Avignon, Montauban, Limousin i Hautes-Alpes zebrało się kilkuset producentów, aby pokazać trudności, z jakimi borykają się francuscy sadownicy w wyniku rosnących kosztów."

Więcej. Przejdź do artykułu

Fruittoday.com
Fruittoday.com

Magazyn "Fruit Today" to doskonałe źródło informacji dla branży produktów świeżych. Jego misją jest łączenie producentów owoców z Europy południowej z europejskimi kanałami importu i dystrybucji. Artykuły zawierają informacje dotyczące całego łańcucha wartości handlu owocami i warzywami oraz  firm działających w tej branży.

Roczny nakład magazynu to 5,000 egzemplarzy rozprowadzanych w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Francji, Europie Wschodniej, Chile i Peru. Dystrybucja odbywa się za pośrednictwem bezpośredniej subskrypcji i  bezpłatnie na głównych europejskich targach.

Założona przez dziennikarkę Carmen Cabra ponad 10 lat temu, magazyn jest ceniony za niezależność informacyjną i dobre praktyki dziennikarskie. 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem