Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Hiszpania – nowe hybrydy śliwek i moreli

2021-11-24 13:17

 Po 11 latach hodowli i doskonalenia odmian na rynek weszła nowa gama mieszańców międzygatunkowych śliwy i moreli IberPlum®, opracowana przez hiszpańską firmę Ibergen Frutales. Nowe hybrydy stanowią wartość dodaną do produktu i wyróżniają go w segmencie owoców pestkowych.

Odmiany z grupy IberPlum® to szereg międzygatunkowych mieszańców śliwek i moreli, które przez cały sezon wydają owoce o różnym zabarwieniu skórki i miąższu. Celem hodowców jest zapewnienie konsumentom przyjemnych doznań smakowych, dlatego dążą oni do uzyskania odmian o wysokiej zawartości cukru, zbliżonej do 20ºBx, o egzotycznym smaku połączonym z doskonałą strukturą. Koncepcja IberPlum wprowadza śliwki na rynek premium.

Do tej pory opatentowano cztery odmiany, a kolejne oczekują na rejestrację. Pomimo tego nowego, mało znanego programu, w Hiszpanii zasadzono już 20 hektarów IberPlum®. Zawarto również umowy pilotażowe z plantatorami we Francji, Włoszech, Chile i RPA.

Na stronie internetowej firmy znajduje się 9 komercyjnych mieszańców śliwy i moreli o terminach dojrzewania od 17 czerwca do 25 września. Średnica owoców różnych odmian waha się od 55 do 65 mm, zawartość cukru od 17ºBx do 20ºBx, a twardość owoców od 2,5 do 3,8 kg/cm².

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem