Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – rusza eksport cebuli ze zbioru 2021

W Holandii J.P. Beemsterboer Food Traders jest w pełni skoncentrowany na nowej cebuli. „Niewątpliwie wciąż jest gdzieś spora partia starej cebuli. Ale pozaeuropejski sezon eksportowy dla starych zbiorów jest zamknięty”, mówi William Nannes. „Cały rynek cebuli jest w dość złym nastroju, biorąc pod uwagę ilość cebuli, które wciąż jest dostępna. W zeszłym roku jesienią nastrój był fantastyczny. Sprawy jednak potoczyły się trochę inaczej niż oczekiwano.”

„Im częściej przyznajemy, że mamy niedobory, tym usilniej nabywcy szukają alternatyw. Ostatni sezon udowodnił to po raz kolejny. Plantatorzy mają pełne prawo próbować podnosić ceny. Ale jeśli ten wzrost nie jest oparty na popycie, jest to niezwykle restrykcyjne. Zwłaszcza, gdy ceny cebuli workowanej rosną powyżej poziomu około 0,25 euro. Potem handel staje się trudny. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie możemy być pewni, że cebula zostanie sprzedana, dopóki nie uda się tego zrobić. Z tym mieliśmy problem w styczniu.”

„Ceny nowej cebuli wynoszą około 0,30 euro. W tym tygodniu spadną jeszcze niżej. Tak więc klienci nadal mają postawę wyczekiwania. Nie ma jeszcze zbyt wiele dostępnej wczesnej cebuli. To dlatego, że jest mokra, ale szybko wysycha. Mamy nadzieję, że wkrótce rozpoczniemy eksport do Afryki i Ameryki Środkowej. Wygląda na to, że jest to możliwe, chociaż na razie brakuje kontenerów. Ale cebula rośnie dobrze. Być może nawet w tym sezonie ustanowimy kolejny rekord eksportu. Na pewno przy umiarkowanych cenach”, podsumowuje William.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE