Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – rynek cebuli znów pokazał swą nieprzewidywalność

Sezon handlu cebulą zakończył się w firmie Konaxx Onions w Holandii. „W tym tygodniu wysyłamy ostatnie cebule. W końcu jest już prawie lipiec” – zaczyna Tjerk Nagel. „Podsumowując, jest oczywiste, że rynek cebuli jest i pozostaje nieuchwytny. Dane dotyczące eksportu gwałtownie wzrosły. Ale są zarówno handlowcy, jak i hodowcy, którzy stracili dużo pieniędzy. Po prostu nie możesz kontrolować, manipulować ani wpływać na rynek cebuli. Nawet z bezpośrednią sprzedażą poprzez media społecznościowe. Ten sezon ponownie to udowodnił.”

Tymczasem na południu Holandii ponownie zbiera się pierwsze partie wczesnej cebuli. Tak więc przerwa nie potrwa długo. „Zimna wiosna spowodowała falstart. Mimo to przyroda ponownie pokazała swoją wielką zdolność naprawczą” – kontynuuje Tjerk. „Chociaż zbiory cebuli wydaje się umiarkowane na całym świecie. Są też ogromne różnice.”

„To nowa runda z nowymi możliwościami. Ale na rynku panuje duża niepewność. Jak się rozwinie sytuacja z COVID-19? Ile cebuli przyjmie Afryka? Ile jest dostępnych kontenerów? Ten sezon nauczył hodowców i handlowców ostrożności. Rynek cebuli jest trudny w rozpoznaniu.” – podsumowuje Tjerk.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE