Z naszych danych korzystają instytuty, ministerstwa, sieci handlowe dołacz i Ty!

Kup teraz abonament!

Holandia – stabilna sytuacja w handlu marchwią.

W minionym tygodniu nie doszło do większych zmian na holenderskim rynku marchwi. Obraz jest w dużej mierze taki sam, jak w tygodniu wcześniejszym. Handel waha się. Normalna praca po prostu trwa. Z Europy Wschodniej wysyłane są zapytania o marchew, ale zamówienia jeszcze nie napływają.

W tej chwili nastroje rynkowe są słabe. Niektórzy handlowcy kupowali (zbyt) drogą marchew kilka tygodni temu w nadziei, że eksport wzrośnie. Ta marchew jest teraz ciężarem.

Handlowcy spodziewają się, że popyt ze strony sektora detalicznego nieco wzrośnie w okresie przedświątecznym. Popyt na marchew płynący z Belgii i Niemiec pozostaje dobry. Nie są to bardzo duże zamówienia, które tam trafiają, ale całkiem sporo marchewek znika w ten sposób z holenderskich magazynów. I jak zauważa jeden z handlowców: „Zwykle potrzebujemy „starej” marchwi do 15 czerwca. Do tego czasu może się jeszcze wiele wydarzyć.”

Handlowcy z Europy Wschodniej pytają, ale nie kupują
Kilku handlowców zauważa, że ​​jest więcej zapytań z Europy Wschodniej. Nie prowadzi to jeszcze do handlu. W ostatnich tygodniach marchew holenderska konkurowała z tą z Włoch. Wydaje się, że w kilku krajach Europy Wschodniej przechowywanych jest więcej własnej marchwi. Cena holenderskiej marchwi jest wysoka w takich krajach, co nie działa na korzyść.

Pomimo kiepskiego nastroju cena marchwi wielkości B pozostaje stabilna. Według niektórych handlowców za marchew wysokiej jakości nadal płaci się około 30 euro za 100 kilogramów. Średnia cena DCA wynosi 25,50 euro za 100 kilogramów. Cena marchwi typu C spadła o 0,50 euro za 100 kilogramów. Średnia cena to 22 euro za 100 kilogramów. Według handlowców spadek spowodowany jest zamknięciem gastronomii. Głównie tam trafia marchewka wielkości C.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE