Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Holandia – trudny rynek pomidorów

Sprzedaż pomidorów na rynku holenderskim nie jest w tej chwili łatwa. „Szczególnie małe odmiany, takie jak pomidory cherry i gałązkowe, są naprawdę trudne do handlu” - mówi Dirk van Nieuwkerk z Anaco Greeve w Holandii. „Tarasy restauracji są teraz otwarte przez kilka godzin. Ale poza tym wiele z nich jest nadal zamkniętych. Sytuacja rynkowa z pewnością nie jest jeszcze zdrowa.”

„Jako handlowiec bardziej koncentruję się na kanale hurtowym. Tu handel jest znacznie mniejszy, a sprzedawcy detaliczni nie są w stanie wchłonąć wszystkiego. Dopóki zbiory są ograniczone, wszystko idzie dobrze. Ale gdy jest za dużo na rynku na rynku, ceny natychmiast spadają. Wszystkie te majowe święta też nie sprzyjają sprzedaży.”

„Na razie ceny w segmencie większych pomidorów pozostają stosunkowo stabilne. Zaletą jest to, że nie ma ich zbyt wiele na rynku. Z innych krajów konkurencja jest niewielka. Ale obawiam się nadchodzących tygodni. Zbiory pomidorów zaczną się zwiększać w pewnym momencie”- podsumowuje Dirk.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE