Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Oszczedzaj czas i pieniadze- wszystkie informacje o cenach owoców i warzyw w abonamencie Fresh-market.pl

Kup teraz abonament!

Regionalny rynek cebuli – 3. tydz. br.

Według EastFruit sytuacja na rynku cebuli w minionym tygodniu była bardziej stabilna w porównaniu z poprzednim okresem sprawozdawczym, a zmiany odnotowano głównie w Mołdawii, Polsce i Tadżykistanie.

W Mołdawii sprzedawcom cebuli udało się zahamować poświąteczny spadek cen dzięki niewielkiemu spadkowi ilości importowych i zwiększonemu popytowi na to warzywo. W efekcie ceny wróciły do ​​poziomów z końca grudnia 2020 roku, wahając się w przedziale 0,14-0,20 USD/kg. W Polsce popyt na cebulę nieznacznie spadł, a operatorzy rynkowi musieli zareagować obniżeniem cen. Pod koniec tego tygodnia spadły do ​​0,19-0,27 USD/kg.

Negatywny trend na rynku tadżyckim był bardziej związany z odbudową tras logistycznych po obfitych opadach śniegu tydzień wcześniej. W rezultacie wzrosła podaż cebuli na rynku tadżyckim, a ceny spadły do ​​0,11-0,14 USD/kg. Niemniej jednak, w związku z kolejnym pogorszeniem się warunków pogodowych w piątek, jest całkiem możliwe, że ceny w Tadżykistanie ponownie wzrosną na początku przyszłego tygodnia.

Kolejnym krajem, w którym zanotowano zmiany cen była Białoruś, ale tutaj były one związane jedynie z sytuacją na rynku walutowym, podczas gdy ceny w rublach białoruskich pozostawały stabilne. Pod koniec okresu sprawozdawczego ceny cebuli w dolarach amerykańskich wynosiły 0,18–0,24 USD/kg.

W pozostałych krajach sytuacja rynkowa pozostawała stabilna. W związku z tym producenci cebuli na Ukrainie nadal woleli przechowywać większość swoich produktów w magazynach, a ceny wahały się w granicach 0,07–0,12 USD/kg. W Rosji operatorzy rynkowi nadal zgłaszali wysoki udział w ofercie produktów niskiej jakości, które były sprzedawane już od 0,10 USD/kg, a rozpiętość cen w segmencie cebuli wysokiej jakości utrzymywała się na dotychczasowych poziomach 0,15-0,22 USD/kg.

Gruzja pozostała liderem cen cebuli w omawianym tygodniu: ceny te zaczynały się od 0,21 USD/kg, a ceny produktów wysokiej jakości sięgały 0,30 USD/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE