Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Włochy – niepewna sytuacja na rynku bananów

Analiza rynku bananów w tym okresie nie jest łatwa, nawet dla eksperta takiego jak Alessandro Dal Bello z Sife. „Są sprzeczne sygnały - rynki i duże sieci handlowe kupują, ale trend cenowy jest niejasny.”

Z jednej strony, ponieważ jest to czwarty tydzień roku, zakupy nieznacznie spadły, ale z drugiej strony styczeń zawsze był słabszym miesiącem dla bananów, ale też pandemia nie pomaga.

„Rynek zwykle ożywa od połowy lutego. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy stanie się to również w tym roku. Jeśli chodzi o ceny, wahają się one od 14 do 20 euro za opakowanie zielonych owoców, w zależności od marki. Różnica wygląda jak dla mnie na zbyt dużą, ale sytuacja ciągle ewoluuje.”

Pewne jest to, że w ciągu najbliższych kilku tygodni bananów będzie mniej niż w normalnym roku. „Wierzę, że ceny wzrosną. W Ekwadorze było mniej produktów z powodu szkód spowodowanych przez erupcję wulkanu, a następnie huragan zniszczył uprawy w Ameryce Środkowej. Jednak jakość z innych krajów, takich jak Kostaryka, jest bardzo dobra.”

Wydaje się, że na horyzoncie pojawiają się inne problemy. „Mogą wystąpić nieuchronne problemy logistyczne z powodu braku kontenerów. Z powodu pandemii kontenery wydają się być pogrupowane w niektórych częściach świata, a producenci, obawiając się spadku ruchu, zmniejszyli ich liczbę."

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE