Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2391 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jabłka na wschód i do Anglii

Polskie jabłka trafiają na eksport
  |   Źródło:
Ze względu na zainteresowanie zakupami polskich jabłek przez sieci handlowe na wschodzie Europy (Rosja, Litwa, Łotwa) ceny owoców utrzymują się na poziomie bardzo korzystnym dla producentów - zauważa bronisze.com.pl.

Ceny jabłek eksportowych od 0,90 do 1,20 zł za kilogram. Przy czym jabłka z chłodni mają znacznie niższe ceny niż jabłka z przechowalni z kontrolowaną atmosferą.

Na krajowym rynku też pojawiają się już partie jabłek z przechowalni z kontrolowaną atmosferą i te osiągają cenę powyżej 2,00 zł za kilogram -  odmiany Gala, Sampion i Lobo. Golden Delicius to cena do 3,00 zł za kilogram.

Jabłka z chłodni nie mają już wysokiej jakości i jędrności  Wschodni odbiorcy chętnie kupują różnorodne odmiany, w tym odmianę Jonaprince (sport odmiany Jonagold) jabłka o głębokim czerwonym wybarwieniu, w eksporcie do Anglii  dominuje odmiana Gala.

Polscy eksporterzy wysyłają na wschód krajowe gruszki odmian Konferencja i Ksenia, owoce na eksport sprzedawane są w cenie pomiędzy 1,60 zł, a 1,80 za kilogram.

Słowa kluczowe: jabłka, bronisze, eksport jabłek

Podobne
Ceny jabłek przemysłowych
2014-01-15 16:41
Ceny jabłek przemysłowych
Ceny jabłek przemysłowych od ponad tygodnia pozostają stabilne, jednak zróżnicowane w poszczególnych skupach. Dziś w woj. łódzkim przemysł skupowany jest w następujących cenach:
czytaj więcej
Produkcja jabłek i gruszek na Białorusi.
2014-01-15 10:03
Zbiory jabłek i gruszek na Białorusi w sezonie 2013/2014
Światowe Stowarzyszenie Producentów Jabłek i Gruszek (WAPA) podało wstępne dane dotyczące zbiorów owoców na Białorusi.
czytaj więcej
Ceny jabłek eksportowych
2014-01-13 14:40
Ceny jabłek eksportowych
Ceny jabłek praktycznie nie zmieniają się od dłuższego czasu. Dziś, w poniedziałek, firmy eksportowe z woj. lubelskiego kupują jabłka na eksport w następujących cenach:
czytaj więcej
Komentarze
2014-01-18
ale stek bzdur ;-)
2014-01-16
skoro dajecie wlasne teksty po co dajecie jeszcze takie gnioty przekopiowywane. przechowalnia a kontrolowana atmosfera? jablka po 2 zl? informacje idealne na portal dla fachowcow!
2014-01-16
Ale brednie gdzie te ceny 2-3 zł ,srednia cena eksportu to około 1zł
2014-01-16
gdzie te ceny powyżej 2 zł za kg?? chyba w sklepie na półce!
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.