Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 19 luty 2020. Od wczoraj dodano 4051 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Już po sezonie arbuzowym?

Już po sezonie arbuzowym?

  |   Źródło:
Wygląda na to, że koniec sezonu arbuzowego zbliża się coraz większymi krokami. A jakie ceny obowiązują obecnie na te owoce?

Lato się kończy i kończy się sezon arbuzowy. Podaż owoców powoli spada, coraz większy problem stanowi także jakość oferowanych arbuzów. Wiele z nich jest coraz bledszych, dlatego i popyt na nie, nie jest już taki jak jeszcze w sierpniu. A to wszystko dzieje się pod znakiem coraz wyższych cen owoców.

Trend zwyżkowy cen trwa już od przełomu lipca i sierpnia i do tej pory łącznie ceny arbuzów w Polsce wzrosły o ponad 30 proc. i z tego co mówią importerzy trend zwyżkowy może się jeszcze pogłębić. Dotyczy to przede wszystkim cen arbuzów z Południowej Europy, które w ciągu ostatniego tygodnia zdrożały dodatkowo o 4 proc. na kilogramie.

Dziś dla arbuzów z Hiszpanii czy Włoch w małym hurcie obowiązują ceny na poziomie 1,60 do nawet 2,30 zł za kilogram. W przypadku cen węgierskich, rumuńskich czy ukraińskich arbuzów w małym hurcie rozpoczynają się od 1,40 do 1,80 zł za kilogram. Greckich arbuzów na polskim rynku praktycznie już nie ma.

Handel wielkohurtowym arbuzami praktycznie się już skończył, bo i podaż owoców na tamtejszych rynkach znacznie spadła. Nie mniej jednak są nieliczni sprzedający jeszcze arbuzy w dużym hurcie m. in. z Rumunii, Węgier czy Ukrainy w cenie od 0,85 do 1,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.