Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 18 września 2020. Od wczoraj dodano 3639 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Komunijny boom na warzywa

Komunijny boom na warzywa

Owoce
  |   Źródło:
Na targach i Lubelskim Rynku Hurtowym w podlubelskiej Elizówce panuje wzmożony ruch. Wszystko w związku z okresem Pierwszych Komunii Świętych. Ceny poszły w górę.

– Popyt na warzywa jest rzeczywiście duży – potwierdza Renata Piskorek z Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. – Cena zielonych ogórków w marcu wynosiła 3 zł za kg, w tej chwili – 5,50 zł/kg. Droga jest też rzodkiewka, za pęczek trzeba zapłacić 2 zł. Związane jest to z tym, że warzywa z pierwszych nasadzeń już się sprzedały, a kolejne jeszcze rosną. Podobnie jest z sałatą.

Na rynku pojawiły się też nowe warzywa. – Od jakiegoś tygodnia w sprzedaży są już szparagi. Można kupić już też szpinak i szczaw – wylicza przedstawicielka giełdy w Elizówce.

Słowa kluczowe: warzywa, owoce, wschodnia polska

Podobne
Rosja zwiększa import owoców i warzyw
2013-05-15 10:00
Rosja – rośnie import owoców i warzyw
Rosja to potencjalnie bardzo lukratywny rynek dla eksporterów owoców i warzyw. Rosyjski import w tym sektorze rośnie, a krajowa produkcja wciąż jest ograniczona.
czytaj więcej
Ceny warzyw na Broniszach
2013-05-14 14:23
Bronisze – coraz więcej młodych warzyw
Wiosna w pełni. Widać to na giełdzie w Broniszach, gdzie niemal z dnia na dzień poszerza się oferta krajowych młodych warzyw.
czytaj więcej
Samo opłukanie owoców już nie wystarczy
2013-05-14 08:21
Jak usunąć pestycydy z owoców i warzyw
Większość dostępnych owoców i warzyw jest pryskanych przez rolników. Jak pozbyć się pestycydów z zakupionych produktów?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.