Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1527 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Orzechy włoskie w stabilnych cenach

Orzechy włoskie
  |   Źródło:
Ceny niełuskanych orzechów włoskich praktycznie od okresu świątecznego pozostają na stabilnym poziomie, choć są giełdy gdzie skoki cenowe są naprawdę spore.

W grudniu, okresie przedświątecznym ceny niełuskanych orzechów włoskich wzrosły tylko nieznacznie i to nie na wszystkich giełdach. Były także rynki hurtowe, gdzie pomimo wysokiego popytu na orzechy włoskie, ceny trzymały się nawet na stabilnym poziomie.

Obecnie sytuacja jest podobna i ceny stosunkowo wyrównane. Niezmienne od dłuższego czasu pozostają ceny orzechów włoskich na podwarszawskich Broniszach, gdzie sprzedawane są w cenie od 5,50 do 8,00 zł/kg oraz na lubelskiej Elizówce gdzie orzechy można kupić od 5,00 do 6,00 zł/kg.

Spory skok cenowy w górę, bo średnio aż o 40 proc. odnotowano natomiast na Zjazdowej w Łodzi, a wszystko za sprawą sporego zróżnicowania cen – od 4,00 do 12,00 zł za kilogram. W przypadku WGRO dla odmiany, od grudnia ceny niełuskanych orzechów włoskich spadły średnio o 35 proc. i obecnie ich zakup na tamtejszej giełdzie to 5,00 – 6,00 zł/kg. Nieznacznie, bo o 3 proc. staniały także orzechy na PCTR w Białystoku i dziś kosztują 6,50 – 7,50 zł/kg. Średnio o 5 proc. staniały orzechy na giełdzie Targpiast we Wrocławiu i można je tam kupić po 6,00 – 8,00 zł/kg.

Podobne
Czy orzechy szkodą kobietą w ciąży
2013-12-27 09:54
Orzechy dla kobiety w ciąży
Czy można jeść orzechy w ciąży? Czy nie zaszkodzi to dziecku? Czy nie spowoduje u niego alergii? Naukowcy odpowiadają i uspokajają.
czytaj więcej
Orzechy laskowe
2013-12-12 15:39
Stabilne ceny orzechów laskowych
Pomimo okresu przedświątecznego ceny orzechów laskowych na giełdach nie zmieniają się. Wbrew oczekiwaniom wzrostów cen nie ma.
czytaj więcej
Orzechy włoskie
2013-12-09 11:32
Drożeją orzechy włoskie na giełdach
Było do przewidzenia, że przed zbliżającymi się świętami, zwiększony popyt na orzechy wpłynie na ich ceny.
czytaj więcej
Orzechy włoskie
2013-10-23 17:11
Chile: wzrost eksportu orzechów do Europy
Europa jest największym odbiorcą chilijskich orzechów włoskich. W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy do Europy trafiło prawie 70 proc. całkowitego eksportu orzechów z Chile.
czytaj więcej
Orzechy włoskie i laskowe
2013-10-17 11:54
UE: rynek orzechów włoskich i laskowych
Najwięcej orzechów włoskich i laskowych produkuje się w krajach południowej Europy. Jeśli chodzi o orzechy włoskie ich największym producentem jest Francja, a jeśli chodzi o orzech laskowe –Włochy.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.