Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2202 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kostaryka: więcej ananasów pojedzie w świat

  |   Źródło:
W okresie jesiennym podaż kostarykańskich ananasów na świecie będzie rosnąć. Tamtejsi producenci wychodząc naprzeciw potrzebom klientów chcą zwiększyć produkcję tych owoców w miesiącach od października do listopada.

Pomimo że naturalny szczyt podaży ananasów na Kostaryce występuje w miesiącach maj-czerwiec, kostarykańscy producenci starają się o zwiększenie podaży ananasów także w okresie jesiennym od października do listopada, a wszystko ze względu na bardzo wysoki popyt na te owoce na przełomie roku (dużo ananasów sprzedawanych jest na Nowy Rok).

Między tygodniami 46 a 49 obserwuje się w tym roku zwiększenie wielkości wysyłek ananasów, jednak jak dotąd i tak nie tak wysokie jak rok temu - powiedział Christian León Herrera, szef Krajowej Izby Producentów i Eksporterów Ananas, CANAPEP.

Według danych CANAPEP handel ananasami się ustabilizował, a rynek wykazuje oznaki dojrzałości ze skłonnością do mniejszych zmienności w porównaniu do poprzednich sezonów, co pozwala na łatwiejsze planowanie kolejnych wysyłek.

W ubiegłym roku eksport ananasów z Kostaryki wyniósł 160 milionów kartonów, naszym celem jest by w tym roku zwiększyć wywóz tych owoców o 10 proc. - powiedział Christian Herrera. Kostaryka posiada 45.000 akrów ananasów MD2 i jest największym na świecie eksporterem tego gatunku - dodał Harrera.

 

 

 

 

 

Podobne
Ananasy
2014-08-11 13:34
Kostaryka: ananasy sprzedają się lepiej jak banany
Kostaryka to ananasowa potęga? Okazuje się, że owoce te przodują w eksporcie, sprzedają się nawet lepiej jak banany.
czytaj więcej
Ananasy
2014-05-09 15:44
Ananasy z wkładką
W porcie Algeciras na południu Hiszpanii skonfiskowano 2,5 tony kokainy. Narkotyk znajdował się w kontenerach z ananasami. Pakunki poupychane były między owocami - poinformowała Hiszpańska Gwardia Narodowa, cytowana przez wp.pl.
czytaj więcej
Ananasy
2013-12-17 21:31
Kolumbia: rośnie powierzchnia upraw ananasów
Produkcja ananasów w Kolumbii staje się coraz rentowniejsza, dlatego powierzchnia upraw tych owoców w ciągu pięciu ostatnich lat znacznie wzrosła.
czytaj więcej
Ananasy
2013-11-15 12:03
Ananasy z Ghany wypychane przez...
W ostatnich latach obserwowany jest wyraźny spadek eksportu ananasów z Ghany.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.