Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3127 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Staniały kostarykańskie ananasy

Ananasy
  |   Źródło:
Podaż ananasów wciąż jest wysoka, natomiast z popytem coś się stało. Importerzy w ostatnim czasie notują mniejszą sprzedaż tych owoców. To nie pozostało bez wpływu na ceny.

Chociaż pełnię sezonu na ananasy z Kostaryki mamy już za sobą ich podaż jest wciąż wysoka, a ceny bardzo atrakcyjne. Wydłużył się czas dostępności tych owoców na polskim rynku i konsumentom zaczyna wyraźnie przejadać się ten egzotyczny, kojarzony niegdyś tylko z puszką owoc. Importerzy zauważyli nawet ostatnio, że pomimo iż ceny ananasów wciąż utrzymują się na bardzo atrakcyjnym poziomie, zainteresowanie tymi owocami spadło.

Tak jak ze sprzedażą hiszpańskich cytrusów czy winogron nie mamy żadnego problemu i popyt na te owoce jest stały i w miarę wysoki, tak w przypadku ananasów zaobserwowaliśmy falową sprzedaż. Obecnie można powiedzieć, że jesteśmy w dołku popytowym – mówi importer.

Z powodu zmniejszającego się zainteresowania i ogólnej stagnacji na rynku importerzy w ostatnim czasie obniżyli ceny, próbując tym zachęcić do zakupu. Owoce w kalibrze 6 czy 7 staniały najwięcej, bo nawet 8,00 zł na kartonie i dziś kosztują 35,00 – 42,00 zł za karton (5,83 – 7,00 zł/sztuka w przypadku kalibru 6 i 5,00 – 6,00 zł/sztuka w przypadku kalibru 7). Ananasy w kalibrze 10 staniały nieco mniej i dziś ich zakup to wydatek rzędu 30,00 – 34,00 zł za karton (3,00 – 3,40 zł/sztuka brutto).

Podobne
Ananasy z Kostaryki
2014-02-03 15:28
Podaż ananasów z Kostaryki wciąż wysoka
Zakup ananasów to obecnie żaden problem, a i ceny pozostają wciąż na dość atrakcyjnym poziomie.
czytaj więcej
Ananasy z Kostaryki
2014-01-17 15:21
Niewielki wzrost cen kostarykańskich ananasów
Ceny kostarykańskich ananasów w ostatnim czasie zaczęły rosnąć. Nie są to jakieś ogromne podwyżki, ale o ananasach w cenach z listopada czy grudnia można już zapomnieć.
czytaj więcej
Ananasy
2014-01-13 16:07
Rośnie import ananasów do Polski
Z roku na rok na polski rynek trafia coraz więcej ananasów. Większość z nich pochodzi z Kostaryki – największego eksportera tych owoców na świecie.
czytaj więcej
Ananasy Źródło: sciencealert.com.au
2013-12-19 19:53
Siedem powodów dla których warto jeść ananasa
Ananasy są jednym z najpopularniejszych owoców na świecie i są one dostępne praktycznie przez cały rok. Są przy tym bardzo zdrowe, a dlaczego? Oto siedem powodów.
czytaj więcej
Ananasy
2013-12-17 21:31
Kolumbia: rośnie powierzchnia upraw ananasów
Produkcja ananasów w Kolumbii staje się coraz rentowniejsza, dlatego powierzchnia upraw tych owoców w ciągu pięciu ostatnich lat znacznie wzrosła.
czytaj więcej
Ananasy
2013-10-24 18:51
Kostaryka: rośnie eksport ananasów
Eksport ananasów w Kostaryce rośnie sukcesywnie od ponad 13 lat, w tym roku już widać, że będzie on wyższy od ubiegłorocznego o kilka procent.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.