Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 22 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1598 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Będą w ogóle kupować aronię?

Będą w ogóle kupować aronię?

  |   Źródło:
Z chwili na chwilę prognozy dotyczące handlu aronią w tegorocznym sezonie są coraz mniej optymistyczne. Co to oznacza?

Plantatorzy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu obawiali się, że aronia podzieli losy pozostałych gatunków owoców sezonowych i ceny skupu dla tego gatunku będą bardzo niskie. Pierwsze pogłoski dotyczące ceny mówiły, że będzie to około 50 – 60 groszy za kilogram. Było to niedużo, jednak jak mówią sami producenci było to chociaż „COŚ”.

Dziś praktycznie w przeddzień rozpoczęcia handlu tym gatunkiem prognozy są jeszcze czarniejsze i nie dość, że ceny będą niższe niż wcześniej zakładano, to jeszcze w niektórych regionach skup aronii w ogóle staje pod wielkim znakiem zapytania. Przetwórcy bowiem twierdzą, że nie ma zapotrzebowania na te owoce, bo są jeszcze zapasy w magazynach z ubiegłych lat i jeszcze nie wiedzą czy w ogóle rozpoczną handel tym gatunkiem. To może oznaczać, że plantatorzy będą mieli spore problemy ze zbytem owoców, a jeśli już jakaś firma zdecyduje się na skup aronii, będzie płacić w granicach zaledwie 30 groszy za kilogram.

Producenci słysząc takie „rewelacje” nie mają złudzeń, że informacje dotyczące braku popytu na aronię to fortel taktyczny przetwórców planujących skupić owoce za pół darmo. Z całego świata bowiem dochodzą pogłoski, że na polską aronię chętnych nie brakuje i przetwórcy nie mają większego problemu ze sprzedażą zapasów. Tak czy inaczej, nadchodzący sezon aroniowy zapowiada się bardzo niekorzystnie dla plantatorów.

 

 

Słowa kluczowe: aronia, cena aronii, handel aronią

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.