Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3013 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  A jednak…

A jednak…

  |   Źródło:
Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja cenowa bananów? Ile trzeba za nie zapłacić u bezpośrednich importerów?

Jeszcze w październiku importerzy zapowiadali, że ceny bananów w najbliższym czasie zaczną iść w górę. Pod koniec ubiegłego miesiąca ceny najtańszych bananów miały wzrosnąć do poziomu powyżej 60,00 zł za 18 kilogramowy karton. Początek listopada nie przyniósł jednak żadnych zmian. Dziś mamy trzecią dekadę miesiąca i okazuje się, że na rynku bananów wciąż nic się nie zmienia. Pomimo prognoz, ceny pozostały na stabilnym, dość niskim poziomie.

W chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów można kupić w małym hurcie już w cenie od 56,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 3,11 złotych za kilogram (brutto). Banany nieco droższych marek kosztują od 58,00 do maksymalnie 64,00 zł za 18 kg karton (3,22 - 3,56 zł/kg brutto), czyli na stabilnym poziomie jeszcze od trzeciej dekady września - praktycznie od dwóch miesięcy w handlu bananami nic się nie zmienia.

 

 

Podobne
Droższe banany?
2016-11-07 12:02
Droższe banany?
Co słuchać w handlu bananami? W jakiej cenie owoce te oferowane są dziś przez importerów? Czy sprawdziły się ich zapowiedzi?
czytaj więcej
Gwatemala dalej sprowadza preferencyjnie banany
2016-11-02 11:04
Gwatemala dalej sprowadza preferencyjnie banany
Przywóz do Unii Europejskiej świeżych bananów pochodzących z Gwatemali przekroczył już próg wielkości przywozu do Unii Europejskiej świeżych bananów objętych mechanizmem stabilizacyjnym.
czytaj więcej
Wciąż jest tanio
2016-10-27 14:04
Wciąż jest tanio
Jak obecnie wygląda handel bananami Chiquita? Ile dzisiaj trzeba zapłacić za te owoce w dużym i małym hurcie?
czytaj więcej
Nadal tanio
2016-10-21 12:05
Nadal tanio
Co słychać na rynku bananów? Jakie obowiązują ceny i czy można spodziewać się jakichś zmian? Będzie drożej?
czytaj więcej
Import bananów do Polski w I poł. 2016 roku
2016-10-07 14:03
Import bananów do Polski w I poł. 2016 roku
GUS opublikował dane dotyczące importu bananów do Polski w pierwszej połowie 2016 roku. Według tych danych największym dostawcą owoców był Ekwador.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.