Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 28 luty 2020. Od wczoraj dodano 3082 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  Banany nie dają rady?

Banany nie dają rady?

  |   Źródło:
Sytuacja na rynku bananów w Polsce jest w tym roku inna niż w poprzednim sezonie. Co to oznacza? Ile kosztują te owoce?

Sytuacja w handlu owocami w Polsce w tegorocznym sezonie jest diametralnie różna niż rok temu. Ogrom jabłek w niskich cenach sprawia, że pozostałe owoce schodzą na dalszy plan. Tak właśnie dzieje się z bananami, które w ubiegłym roku jesienią można było kupić w cenach niższych niż ceny jabłek (jabłka z racji niskich zbiorów były wyjątkowo drogie), a obecnie oferowane są sporo drożej.

Niskie ceny jabłek i innych krajowych owoców (gruszek, śliwek) przekłada się na popyt na banany, a to z kolei na ceny, które pozostają na naprawdę niskim poziomie. Co więcej, u niektórych importerów odnotowano ostatnio nawet niewielkie, kilkuprocentowe spadki cen.

I tak, w chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów oferowane są w małym hurcie w cenie od zaledwie 47,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 2,61 zł/kg brutto. Banany droższych marek kosztują od 54,00 do 67,00 zł za 18 kg karton (3,00 – 3,72 zł/kg brutto). Ceny bananów marki Chiquita w małym hurcie oscylują w granicach od 77,00 do nawet 82,00 zł za 18 kg karton (4,28 – 4,56 zł/kg brutto). 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.