Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3002 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  Banany wreszcie tańsze?

Banany wreszcie tańsze?

  |   Źródło:
Ceny bananów w tegorocznym sezonie przez długi czas były wręcz astronomicznie wysokie. Na szczęście w ostatnim czasie sytuacja zaczęła się zmieniać. A ile dzisiaj kosztują te owoce?

Niekorzystna sytuacja produkcyjna w Ameryce Południowej przełożyła się na podaż owoców na rynku europejskim w tym także w Polsce, co z kolei wpłynęło na astronomiczne zwyżki cen. W połowie marca ceny bananów poszczególnych Marek oscylowały już między 4,80 do nawet 6,60 zł za kilogram. Tak wysokich cen bananów nie notowano od lat. Na całe szczęście w ostatnim czasie trend się odwrócił i ceny bananów po kilku miesiącach zaczęły wreszcie spadać.

Co prawda wciąż jest drogo, drożej niż rok temu, jednak znacznie taniej niż jeszcze w okresie zimowym. W chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów  oferowane są w małym hurcie w cenie już od 80,00 zł za 18 kg karton brutto (4,44 zł/kg brutto). Banany nieco droższych marek kosztują od 84,00 do nawet 92,00 zł za 18 kg karton (4,67 – 5,11 zł/kg brutto). W przypadku owoców Chiquita, ceny także nieco spadły. Dziś ceny Chiquity w małym hurcie oscylują w granicach 102,00 do 110,00 zł za 18 kg karton (5,66 – 6,11 zł/kg brutto). 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.