Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 24 września 2020. Od wczoraj dodano 3972 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ekwador - czerwone banany trafią do Europy

źródło foto: www.freshplaza.com
  |   Źródło:
Ekwador wprowadza na rynek europejski czerwone banany, o czym informuje portal www.freshplaza.com.

Ekwadorska firma Freskita Bananas właśnie wprowadziła na rynek europejski swój najnowszy produkt: czerwone banany. Musa Acuminata, jak odmiana ta nazwana jest w nomenklaturze naukowej, jest tropikalną trawą z rodziny Musaceae (tak samo jak żółty banan), ale z pewnymi wyraźnymi różnicami. Czerwonawo-fioletowy kolor, mniejszy rozmiar, słodszy smak, wyższe stężenie witaminy A i luteiny, nieco niższy indeks glikemiczny i obecność karotenoidów, typowych dla czerwonego koloru, to cechy odróżniające.

Czerwone banany są bardzo egzotyczną odmianą w Ekwadorze ze względu na bardzo ograniczoną produkcję, która jest praktycznie w całości eksportowana. Pomimo bardzo ograniczonej podaży, pomysł firmy Freskita polega na tym, aby móc dostarczać swoim klientom kompletną ofertę bananów z Ekwadoru.

„Jesteśmy świadomi potrzeb naszych odbiorców i wiemy, że są one odzwierciedleniem rynku detalicznego i jego klientów. Widząc ten trend, chcemy zaoferować naszym klientom „kompleksowe rozwiązanie”, kompletne portfolio bananów z Ekwadoru. Nie wielkość, ale jakość usług jest tutaj ważna, a we Freskita bardzo poważnie traktujemy obsługę, dlatego za każdym nowym produktem stoi specjalny zespół, który bierze odpowiedzialność za jego promocję”, powiedział dyrektor wykonawczy Freskita Gaetano Leone.

Obecnie podaż czerwonych bananów jest bardzo ograniczona, ale Freskita pracuje nad jej zwiększeniem.

Podobne
Banany
2019-05-13 14:37
Ceny bananów w dół, ale z oporami
Sytuacja na hurtowym rynku bananów w Polsce jest zgoła odmienna od tej w zeszłym roku.
czytaj więcej
Banany
2019-03-28 19:40
Banany zdrożały, ale…
Hurtowe ceny bananów w dużym hurcie wyraźnie wzrosły w marcu. Jednak nasze prognozy na wiosnę są dla tych owoców wciąż aktualne.
czytaj więcej
Banany
2019-03-20 10:03
Import bananów w 2018 r.
Wzrost wolumenu importu bananów przy jednoczesnym spadku jego wartości. Analizujemy najnowsze dane GUS za 2018 rok.
czytaj więcej
Banany
2019-03-07 14:46
Banany – ceny nie wzrosły, a będą spadać?
Czy w tym sezonie nie dojdzie do wyraźnej zwyżki cen bananów w zimowej części sezonu importowego?
czytaj więcej
Banany
2019-03-04 11:00
Globalny rynek bananów
Przegląd globalnego rynku bananów publikuje portal www.frshplaza.com.
czytaj więcej
Komentarze
2019-05-22
Prawda jest taka że my Europejczycy nie znamy smaku banana już lepiej polizać prezerwatywę o smaku bananowym. Ten kto był w Ekwadorze ten wie jak smakuje prawdziwy dziko rosnący banan. Odnoszę wrażenie że to co nam serwują to genetycznie modyfikowany żółty kawałek czegoś o smaku mączysto kleistej papki.
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.