Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3002 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Od pewnego czasu jest stabilnie

  |   Źródło:
Jak obecnie wygląda sytuacja w handlu bananami? Czy to „szaleństwo zniżkowe” cen już się skończyło? Ile dziś kosztują banany? Czy będzie jeszcze taniej?

Po ostatnim spadku cen bananów z początku lipca br. sytuacja w handlu tym gatunkiem ustabilizowała się. Oczywiście ceny bananów wciąż są na skrajnie niskim, w poprzednich sezonach nie spotykanym poziomie, jednak to „szaleństwo zniżkowe” już się skończyło i teraz, jak mówią importerzy, będzie można spodziewać się jedynie wzrostu cen. Co prawda nie nastąpi to w najbliższym czasie, bo banan ma wciąż silną krajową konkurencję na rynku, jednak z początkiem jesieni znaczenie banana w handlu wzrośnie a tym samym wzrosną i jego ceny.

Na razie jednak jest bardzo tanio. W chwili obecnej banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku, u bezpośrednich importerów oferowane są w małym hurcie w cenie od zaledwie 42,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 2,33 zł/kg brutto. Banany droższych marek kosztują od 45,00 do 52,00 zł za 18 kg karton (2,50 – 2,89 zł/kg brutto). W przypadku owoców Chiquita, ceny także są na bardzo niskim jak na tą markę poziomie. Ceny Chiquity w małym hurcie oscylują w granicach od zaledwie 65,00 do 72,00 zł za 18 kg karton (3,61 – 4,00 zł/kg brutto), czyli pozostają na poziomie co najmniej z początku sierpnia br.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.