Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 28 luty 2020. Od wczoraj dodano 3082 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rumunia – nowe centrum dojrzewania bananów

Banany
  |   Źródło:
W Rumunii firma Citronex uruchomiła nowe centrum dojrzewania bananów, o czym pisze portal www.freshplaza.com.

Nowe komory do dojrzewania bananów firma Citronex zbudowała w miejscowości Timosoara, położonej w zachodniej Rumunii.

"Ta lokalizacja nie jest przypadkowa: od Timisoary mamy łatwy dostęp także do Węgier i Serbii. Od teraz jesteśmy bliżej naszych klientów" - wyjaśnia Marek Szulc, dyrektor zarządzający firmy.

Nowe centrum dojrzewania i jednocześnie centrum dystrybucyjne jest wyposażone w zaawansowane technologicznie dwadzieścia sześć podwójnych pomieszczeń do dojrzewania "Systemu Penthouse" (po czterdzieści cztery palety) i dwieście szesnaście miejsc przechowywania palet dla zielonych bananów i ananasów.

"Mamy do dyspozycji największe centrum dojrzewania w Rumunii. W każdym tygodniu może tam dojrzeć 75 000 kartonów bananów. Wprowadzimy do Rumunii naszą bananową wiedzę i doświadczenie, które zdobyliśmy już w ciągu ostatnich 20 lat w branży. Naszym dużym atutem jest wysoka jakość i pełna kontrola nad łańcuchem dostaw, co jest bardzo ważne dla supermarketów, które są naszymi głównymi klientami"- mówi Marek Szulc.

Citronex ma znacznie większe centra dystrybucyjne w Polsce, wyposażone w dwieście dojrzewalni. W 2018 roku aa rodzinna firma sprowadziła 13 milionów kartonów (po 18,50 kg netto każdy). Plan na rok 2019 to 15 procent wzrostu.

Oprócz bananów, firma jest największym polskim producentem pomidorów z 60 hektarami szklarni wyposażonej w sztuczne oświetlenie i ogrzewanie do produkcji zimowej. Citronex posiada również firmę transportową oraz sieć stacji benzynowych i hoteli.

Podobne
Banany
2019-01-03 12:02
Import bananów po III. kw. 2018 r.
Wzrost wolumenu importu bananów do Polski w ujęciu rok do roku. Analizujemy najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego.
czytaj więcej
Banany
2019-01-02 11:00
Europa – mało bananów, więc ceny wysokie
Podaż bananów z Ameryki południowej jest obecnie bardzo niska, a to rodzi cenowe konsekwencje, o czym pisze portal www.fruit-infor.com powołując się także na www.freshfruitportal.com.
czytaj więcej
Jakieś zmiany w handlu bananami?
2018-12-19 11:10
Jakieś zmiany w handlu bananami?
Idą święta, popyt na owoce rośnie. Czy zwiększenie zainteresowania m. in. na banany przekłada się na ceny tego gatunku?
czytaj więcej
Banany jeszcze tańsze
2018-12-04 16:07
Banany jeszcze tańsze
Banany w tegorocznym sezonie mają naprawdę silną konkurencję. Z tego względu ich ceny pozostają na bardzo niskim poziomie. Co to oznacza w praktyce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.