Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3013 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Banany  »  Spokojny marzec?

Spokojny marzec?

  |   Źródło:
Jak obecnie kształtują się ceny bananów w handlu małohurtowym? Po ile owoce te oferują bezpośredni importerzy?

Generalnie ostatnie miesiące nie były zbyt stabilne dla cen bananów w handlu hurtowym. Importerzy praktycznie co tydzień oferowali owoce w innych cenach. Na przełomie lutego i marca notowany był u importerów niewielki spadek cen bananów - o około 4 proc. na kilogramie, w pierwszych dniach marca z kolei nastąpiła podwyżka cen, także o około 4 proc.

Od tamtej jednak pory, czyli przez ostatnie dwa tygodnie ceny bananów w małym hurcie praktycznie nie zmieniły się. Jak mówią importerzy, okres przed Wielkanocą nie jest okresem wzmożonego popytu na te owoce, dlatego jakiekolwiek podnoszenie cen mija się z celem.

Można być zatem spokojnym, że do świąt ceny bananów się nie zmienią. Banany najtańszych marek dostępnych na polskim rynku u bezpośrednich importerów będzie można kupić w małym hurcie w cenie takiej jak dziś, tj. od 80,00 zł za 18 kg karton brutto, czyli w cenie 4,44 zł za kilogram brutto. Banany nieco droższych marek będą kosztować od 84,00 zł do 87,00 za 18 kg karton (4,67 - 4,83 zł/kg brutto). Chiquita w małym hurcie u pośredników oferowana jest i będzie w cenie od 89,00 do nawet 94,00 zł za 18 kg karton (4,94 - 5,22 zł/kg brutto).

 

 

 

Podobne
Banany najpopularniejszymi owocami w Argentynie
2016-03-21 17:04
Banany najpopularniejszymi owocami w Argentynie
Argentyńscy konsumenci preferują banany. Produkcja tych owoców w Argentynie jest jednak zbyt mała by zaspokoić potrzeby lokalnego rynku. Znaczna część bananów jest dlatego importowana.
czytaj więcej
Szwecja: karton bananów z niespodzianką
2016-03-18 11:05
Szwecja: karton bananów z niespodzianką
Praca w marketach dostarcza wiele emocji. Wysoki poziom adrenaliny wywołuje zwłaszcza rozpakowywanie kartonów z bananami. Owoce te trafiają do Europy z bardzo egzotycznych zakątków świata, gdzie spotkania z dziką przyrodą są na porządku dziennym. A co tym razem trafiło w kartonie z bananami?
czytaj więcej
Polski handel zagraniczny świeżymi owocami i warzywami w 2015 roku
2016-03-15 11:05
Polski handel zagraniczny świeżymi owocami i warzywami w 2015 roku
Eksport owoców i warzyw z Polski był słabszy w porównaniu do tego z 2014 roku. Wszystko za sprawą rosyjskiego embargo na te produkty.
czytaj więcej
Wahania trwają
2016-03-10 15:08
Wahania trwają
Jak w bieżącym tygodniu wygląda sytuacja cenowa w handlu bananami? Czy u importerów znów spotka nas zaskoczenie?
czytaj więcej
Rośnie unijna konsumpcja owoców i warzyw
2016-03-08 11:02
Rośnie unijna konsumpcja owoców i warzyw
Spożycie owoców i warzyw w krajach Unii Europejskiej rośnie, wciąż jednak jest niewystarczające przy zalecanej przez WHO dziennej porcji „zdrowia”.
czytaj więcej
Kostaryka: spadek eksportu owoców
2016-03-04 15:05
Kostaryka: spadek eksportu owoców
Kostarykańscy eksporterzy wysyłają coraz mniej owoców. Problemy produkcyjne, bardzo wysokie koszty transportu a także wysoka konkurencja ze strony innych państw to tylko niektóre czynniki wpływające na tą redukcję.
czytaj więcej
No proszę, wreszcie zmiana
2016-03-02 15:05
No proszę, wreszcie zmiana
Ostatni tydzień przyniósł niewielką zmianę w handlu bananami. Co to oznacza i ile dziś kosztują te owoce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.