Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania: rośnie powierzchnia upraw gatunków jagodowych

  |   Źródło:
W prowincji Huelva w ostatnim sezonie dosadzono kolejne hektary owoców jagodowych. Nie dla wszystkich jednak powierzchnia rośnie.

Niedawno zakończono fazę dosadzania gatunków jagodowych w prowincji Huelva. W sumie w regionie tym sezonie 2018/2019 nasadzenia tych owoców będą wynosić 11.464 ha. Jest to o 2,80 proc. więcej niż w poprzedniej kampanii – 11.145 ha.

Stowarzyszenie Producentów i Eksporterów Truskawek z Huelva, Freshuelva, informuje, że na podstawie danych dostarczonych przez powiązane firmy, powierzchnia truskawek wzrosła o 3,50 proc. Łącznie powierzchnia truskawek wzrosła z 5.890 hektarów w zeszłym sezonie do 6.095 hektarów w tegorocznym sezonie. W przypadku borówek amerykańskich odnotowano wzrost o 7 proc., z 2.858 do 3.059 hektarów. Owoc ten utrwala zatem trwałą ekspansję w prowincji Huelva. Areał przeznaczony na uprawę malin tymczasem spadł o 3 proc. z 2.212 hektarów w ubiegłym sezonie do 2.150 hektarów w bieżącej kampanii.

W przypadku jeżyn, areał wraca do poziomu sprzed dwóch lat, z nasadzeniami na poziomie 160 hektarów. Oznacza to, że zostało ono ograniczone o 20 hektarów w porównaniu z poprzednią kampanią. Freshuelva twierdzi, że dane te potwierdzają zaangażowanie sektora w dywersyfikację upraw, gwarantującą obecność gatunków jagodowych z Huelva na rynkach praktycznie przez dziewięć miesięcy w roku.

Tegoroczna faza dosadzania została jednak przez deszcz utrudniona, bo spowodował on utratę roślin truskawek na około 90 hektarach. W rzeczywistości, według pierwszych szacunków dokonanych przez Agroseguros, straty spowodowane przez ulewy i silne wichury wynoszą ponad 300.000 EUR.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.