Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 7 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3127 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

I jak ma wzrosnąć popyt?

  |   Źródło:
Na giełdy spływa coraz więcej owoców borówki wysokiej, dzięki czemu można je kupić w coraz niższych cenach. A jak to wygląda w detalu?

Sezon borówkowy mamy w pełni. Plantatorzy zbierają obecnie owoce odmiany Bluecrop, najpopularniejszej i najchętniej uprawianej odmiany w Polsce. A to oznacza, że podaż owoców osiągnęła już praktycznie maksimum, ceny natomiast minimum.

Może i ceny owoców są niskie, ale tylko i wyłącznie w handlu hurtowym. Na lokalnych giełdach i rynkach hurtowych plantatorzy oferują borówkę wysoką luzem w cenie od 11,00 do 15,00 zł za kilogram, a borówki w 250 gramowych opakowaniach w cenie 3,50 - 4,50 zł za opakowanie (14,00 - 18,00 zł/kg).

Niestety w handlu detalicznym ceny borówek wysokich nabierają ogromnej „mocy”. Na miejskich targowiskach borówki luzem kosztują w granicach 24,00 - 30,00 zł za kilogram, a w opakowaniach 250 gramowych od 6,00 do nawet 8,00 zł za sztukę (24,00 - 32,00 zł/kg).

Są to ceny, które bardzo ograniczają popyt na te owoce. Wielu klientów po prostu nie stać na borówki w tak wysokich cenach, dlatego zainteresowanie nimi na krajowym rynku nie jest na razie za duże.

 

 

 

Podobne
Borówka owocem XXI wieku
2017-07-28 12:14
Borówka owocem XXI wieku
Eksperci są zgodni. Borówka powinna znaleźć się w diecie każdego Polaka. Bomba witamin, składników mineralnych i źródło przeciwutleniaczy. Jest rekomendowana w najnowszej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej przedstawionej przez Instytut Żywności i Żywienia, w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, antynowotworowej, dla osób z nadciśnieniem, z cukrzycą i odchudzających się. Borówki mogę pomóc w redukcji masy ciała i przyczynić się do zmniejszenia nadwagi i otyłości – mówi dietetyk Anna Radowicza dla Polskiej Agencji Prasowej Life.
czytaj więcej
Rośnie produkcja borówki wysokiej w Rumunii
2017-07-21 12:06
Rośnie produkcja borówki wysokiej w Rumunii
Producenci borówki wysokiej z Rumunii planują rozszerzyć działalność i obsadzić tym gatunkiem kolejne hektary.
czytaj więcej
Polska i nie tylko
2017-07-17 18:13
Polska i nie tylko
Sezon borówkowy nabiera rozpędu, ceny spadają, a podaż rośnie. Nie pociesza to producentów, tym bardziej że nie wszystkie owoce na rynku to borówki z polskich plantacji.
czytaj więcej
Rośnie podaż
2017-07-13 14:22
Rośnie podaż
Podaż owoców borówki wysokiej z krajowych upraw rośnie, ceny natomiast, ku niezadowoleniu plantatorów, bardzo szybko spadają.
czytaj więcej
Polskie nie mają szans
2017-06-23 15:09
Polskie nie mają szans
Rozpoczęły się zbiory borówki wysokiej spod osłon. Ile obecnie otrzymują za owoce plantatorzy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.