Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 31 października 2020. Od wczoraj dodano 2875 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kończy się sezon borówkowy – rosną ceny

  |   Źródło:
Powoli, ale nieuchronnie zbliża się ku końcowi sezon borówkowy. Plantatorom mającym odmiany typowo letnie pozostało jeszcze kilka dni zbiorów.

Posiadacze krzewów ‘Lateblue’ będą zbierać owoce jeszcze do połowy września. Wszystko jednak zależy od pogody. W przypadku drastycznego ochłodzenia we wrześniu borówki będą miały duży problem z dojrzewaniem i nabraniem odpowiedniej słodyczy, a tym samym nie będą nadawać się już do handlu.

Spadek podaży wpływa na ceny borówki wysokiej w hurcie. Spore problemy ze skupem odpowiedniej ilości towaru zaczynają mieć także eksporterzy.

Producenci słono liczą sobie za owoce dobrej jakości. Duże, piękne borówki wyceniają na 6,00 – 7,00 zł za pojemniczek 250 g (24,00 – 28,00 zł/kg), owoce nieco mniejsze sprzedawane są przez nich w cenie 5,00 zł za 250 g (20,00 zł/kg).
 

Słowa kluczowe: borówka wysoka, ceny borówek

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.