Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 1692 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Peru – wzrost produkcji borówek

Borówki
  |   Źródło:
Produkcja borówek wysokich w Peru podwoiła się.

Według Ministerstwa Rolnictwa Peru produkcja borówek wysokich w tym w kraju od stycznia do kwietnia 2019 roku osiągnęła poziom 24,67 tys. ton, czyli o 105 procent więcej niż w tym samym okresie roku 2018, kiedy to zbiory tych owoców wyniosły 12,27 tys. ton. Informuje o tym FruitNews w odniesieniu do Freshplaza i El Comercio.

Średnia cena borówki amerykańskiej w okresie od stycznia do kwietnia 2019 roku utrzymywała się na poziomie około 2,59 USD za kg, czyli była o 27 procent wyższa niż w ubiegłym roku - 2,02 USD za kg.

Wielkość eksportu świeżych borówek w cenach FOB za styczeń - maj tego roku wzrosła o 73 procent i osiągnęła 84 mln USD.

W 2018 roku głównymi rynkami świeżych borówek peruwiańskich były Stany Zjednoczone (52 procent), Holandia (22 procent) i Wielka Brytania (10 procent). W ujęciu pieniężnym stanowiły one 84,5 procent wszystkich dostaw. Te same kraje pozostały głównymi importerami peruwiańskiej borówki w tym roku. Ponadto udział tych trzech największych odbiorców wzrósł do 93,6 procent całkowitej wartości eksportu.

W 2018 roku to Chile było wiodącym eksporterem jagód na świecie, obejmując 21 procent całkowitego eksportu. Za Chile znalazły się w tym rankingu: Peru (17 procent), Hiszpania (12 procent), Holandia (12 procent) i USA (7 procent).

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.