Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Pożegnanie z borówką?

  |   Źródło:
Kończy się sezon borówkowy. Czy przekłada się to na ceny owoców na rynku? Czego możemy się jeszcze spodziewać?

Sezon borówkowy praktycznie już się zakończył. Na rynku pozostały tylko „niedobitki” z chłodni, które oferowane są zarówno w handlu giełdowym jak i w sklepach. Ceny owoców przy tym już od dwóch tygodni pozostają na relatywnie stabilnym poziomie, choć znacznie wyższym względem analogicznego okresu roku ubiegłego.

W ubiegłym roku w trzeciej dekadzie września ceny borówki wysokiej na lokalnych giełdach oscylowały w granicach od 22,00 do 30,00 zł za kilogram. W tym roku ze względu na suszę, szybszy koniec sezonu a teraz chłód i deszcze ceny, są sporo wyższe. Na podwarszawskich Broniszach w chwili obecnej borówki wysokie można kupić od 25,00 do 44,00 zł za kilogram, na Zjazdowej w Łodzi od 25,00 do 32,00 zł za kilogram, a na WGRO w Poznaniu od 28,00 do 34,00 zł za kilogram.

Generalnie sezon dużymi krokami zbliża się do końca i trzeba się liczyć z tym, że niedługo polskie owoce definitywnie znikną z rynku. Na razie nie pozostało nic innego jak tylko cieszyć się tym co jeszcze jest i to w coraz wyższej cenie.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.