Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1936 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Coraz ciężej o „zjadliwe” brzoskwinie

Brzoskwinie i nektarynki
  |   Źródło:
Jakość hiszpańskich przyjeżdżających w kolejnych partiach do Polski jest coraz słabsza. Importerzy nie sprzedają tych owoców, a praktycznie je wyprzedają, bo staje się towar trudny w zbycie.

Nektarynki trzymają jeszcze fason, natomiast brzoskwinie dosłownie z partii na partię przyjeżdżają w coraz gorszej kondycji. Importerzy mówią wprost, że coraz trudniej o towar nadający się do handlu i do jedzenia. Owoce często są miękkie, słabo wybarwione i szybko ulegają uszkodzeniom. Może ich coraz niższa cena jest adekwatna do jakości, ale nawet tak tanio ciężko pozbyć się towaru. Obecnie importerzy oferują hiszpańskie brzoskwinie w cenie 14,00 – 20,00 zł za 7 kg opakowanie (2,00 – 2,86 zł/kg brutto) i jak sami twierdzą handel tymi owocami szybko się zakończy, bo z taką jakością strach te owoce kupować i wstyd je oferować kupującym.

Nieco inna sytuacja ma miejsce w przypadku hiszpańskich nektarynek, które jakościowo są znacznie lepsze od brzoskwiń i wciąż stanowią pożądany przedmiot handlu. Te dla odmiany drożeją i obecnie ich zakup w małym hurcie to wydatek rzędu 35,00 – 40,00 zł za 10 kg opakowanie (3,50 – 4,00 zł/kg brutto). Ze względu na kończący się sezon, a tym samym kurczącą się szybko podaż, i jak na razie dobrą jakość nektarynek prawdopodobnym jest, że owoce te mogą jeszcze zdrożeć.

Podobne
Tanieją brzoskwinie z Hiszpanii
2013-10-03 14:38
Tanieją brzoskwinie z Hiszpanii
Coraz trudniej o dobre brzoskwinie. Dziś, w czwartek, importerzy oferują owoce importowane w następujących cenach:
czytaj więcej
Brzoskwinie
2013-09-25 18:59
Tanieją także nektarynki
Handel owocami pestkowymi z Hiszpanii wciąż trwa w najlepsze, choć zdaniem importerów widać już wyraźnie i po podaży i po jakości owoców zbliżający się koniec sezonu.
czytaj więcej
Brzoskwinie
2013-05-28 09:30
Prognoza dla brzoskwiń i nektarynek
W bieżącym roku zbiory brzoskwiń (zarówno konsumpcyjnych jak i przemysłowych) oraz nektarynek wyniosą około 3,012 mln ton wobec rocznej wielkości 2,909 mln ton poprzednio - wynika z wstępnych danych opublikowanych przez Europech.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.