Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 20 października 2020. Od wczoraj dodano 2579 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpańscy sadownicy liczą pomrozowe straty

  |   Źródło:
Wczesne odmiany gatunków pestkowych, które były w fazie kwitnienia, należą do najbardziej uszkodzonych przez mróz. Będzie mniej brzoskwiń i nektarynek?

Niskie temperatury jakie przeszły nad południowo-wschodnią Hiszpanią spowodowały uszkodzenia w wielu sadach, głównie w kwaterach wczesnych odmian gatunków pestkowych, które były już w fazie kwitnienia.

Wstępne doniesienia sugerują, że dwa kolejne ataki silnych mrozów w Murcji i Walencji wpłynęły na wiele upraw. Związki producentów podają, że sady brzoskwiniowe i nektarynkowe w regionach Ribera i Vall d'Albaida w Walencji należą do najbardziej uszkodzonych, a temperatury w tym rejonie spadły do ​​-6 st. C, wraz z obszarami wokół Vega Alta de Murcia. Produkcja migdałów w okolicach Vinalopó, Walencji oraz gmin Noroeste i Antiplano w Murcji również uległa uszkodzeniom.

Organizacja rolnicza UPA szacuje, że w Murcji uszkodzonych zostało około 60.000 ton wczesnych i wyjątkowo wczesnych odmian owoców pestkowych, co stanowi 30 proc. lokalnych zbiorów.

Wśród działań podejmowanych przez hodowców w celu ochrony ich upraw są instalacje, koce termiczne i wiatraki oraz spalanie bębnów parafinowych. Jednak ten ostatni środek został skrytykowany przez grupy środowiskowe, które twierdzą, że gęste chmury dymu mają znaczący wpływ na zanieczyszczenie powietrza.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.