Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jakie będą zbiory cytrusów?

Cytrusy
  |   Źródło:
Pod koniec kwietnia br. Freshfel (Europejskie Stowarzyszenie Producentów) opublikował najnowsze prognozowane dane dotyczące tegorocznych zbiorów oraz wielkość eksportu owoców cytrusowych na półkuli południowej.

W bieżącym roku głównie z uwagi na przymrozki w Argentynie zredukowane zostaną zbiory cytryn, co ogólnie wpłynie na mniejszy całkowity wolumen zbiorów owoców cytrusowych na półkuli południowej.

W sumie w roku 2014 będą to o około 5 proc. mniejsze zbiory z poprzedniorocznych 7,07 mln ton do spodziewanych tegorocznych około 6,6 mln ton.

Na spadek wpływ mają właśnie cytryny, których łącznie zebrane zostanie około 1,57 mln ton wobec 2,11 mln ton przed rokiem, z czego w Argentynie zbiory zredukowane zostaną z poprzedniorocznych 1,32 mln ton do zaledwie 750 tys. ton w roku bieżącym.

Najwięcej jak zawsze zebrane zostanie pomarańczy – około 3,52 mln ton w tym najwięcej – 1,63 mln ton w RPA.

Na bardzo zbliżonym do poprzedniorocznego poziomie utrzyma się eksport cytrusów z państw półkuli południowej – 2,62 mln ton wobec 2,65 mln ton rok temu, a w eksporcie dominować będą pomarańcze z wynikiem prawie 1,5 mln ton.
Zbiory cytrusów

Słowa kluczowe: zbory cytrusów, prognozy, cytrusy

Podobne
Owoce cytrusowe
2014-05-05 10:47
Cytrusy – czy ten sezon nas jeszcze zaskoczy?
Sezon na owoce cytrusowe z Południa Europy jest na wykończeniu, czy może nas jeszcze czymś zaskoczyć?
czytaj więcej
Drożeją owoce cytrusowe
2014-04-25 14:23
Drożeją owoce cytrusowe
Ceny niektórych gatunków biją rekordy. Wzrost cen jest naprawdę imponujący. Dziś, w piątek, importerzy oferują cytrusy w następujących cenach:
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2014-04-22 12:25
Z cytrusami coraz gorzej
Kończy się sezon na owoce cytrusowe z południowej Europy, ale nie tylko – grejpfruty Floryda i izraelskie także zaczynają znikać z ofert polskich importerów.
czytaj więcej
Owoce cytrusowe
2014-04-14 11:19
Koniec handlu cytrusami już blisko
Sezon na cytrusy dobiega końca. Widać to po nieregularnej podaży, coraz mocniej różnicującej się jakości owoców, a przede wszystkim po coraz mniejszym popycie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.