Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1896 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Co z czereśniami po ostatnich przymrozkach?

Czereśnie
  |   Źródło:
Zimni ogrodnicy „nie zawiedli” i przynieśli do Polski spadki temperatur. Jak odbiło się to na sadach czereśniowych.

Przez Polskę przeszedł w ostatnich dniach front pogodowy, który przyniósł duże spadki temperatury. Do tego stopnia, że w niektórych regionach kraju spadł śnieg. Jak widać zimni ogrodnicy w tym roku „nie zawiedli”. Czy to załamanie pogody zaszkodziło czereśniom?

Przypomnijmy, że drzewa owocowe, nie tylko czereśnie, ucierpiały od pierwszej fali przymrozków wiosennych, jaką mieliśmy w marcu. Jeśli chodzi o drzewa czereśniowe, to w niektórych miejscach ucierpiały one dość mocno. Wszak mieliśmy wówczas spadki temperatury do -8 st. Celsjusza. Niektórzy sadownicy informowali, że przymrozki uszkodziły do 90 procent czereśni.

Jednak im później, tym zagrożenie dla stanu upraw ze strony niskich temperatur jest większe i przymrozki majowe mogą poczynić znaczniejsze szkody niż te marcowe. W tym roku, jak się wydaje na podstawie informacji płynących od producentów, najmocniej ucierpiały czereśnie w okolicach Sandomierza i na zachodzie kraju. W „zagłębiu’ owocowym w okolicach Grójca temperatury utrzymały się na plusie. Może za wyjątkiem terenów w okolicach Warki, położonych nad samą Pilicą. Oczywiście to jeszcze nie koniec zagrożenia, bo przed nami „zimna Zośka”, a bardziej precyzyjny obraz stanu upraw będziemy mieli dopiero w czerwcu.

Słowa kluczowe: czereśnie, przymrozki, owoce

Podobne
Czereśnie
2020-05-07 14:00
Rosja - wzrosła podaż czereśni z Turcji, Uzbekistanu i Iranu
Na rynku rosyjskim wzrosła podaż czereśni importowanych z Turcji, Uzbekistanu i Iranu.
czytaj więcej
Czereśnie
2020-04-30 09:00
Czereśnie – na razie wygląda to nieźle
Czereśnie kwitną i wygląda na to, że całkiem dobrze poradziły sobie z przymrozkami. Jednak wciąż bardzo niepewna jest wielkość zbiorów tych owoców.
czytaj więcej
Czereśnie
2020-04-22 13:00
Uzbekistan – pierwsze czereśnie już w sprzedaży
W Uzbekistanie do sprzedaży trafiły pierwsze w tym sezonie rodzime czereśnie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.