Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jest zainteresowanie gruszkami

Gruszki
  |   Źródło:
To dopiero początki sezonu handlu krajowymi gruszkami, ale już teraz widać znaczące zainteresowanie hurtowników.

Zainteresowanie gruszkami jest spore i wydaje się jeszcze rosnąć. Z pewnością swoją wagę ma świadomość, że w tym sezonie owoców może być mniej. Przypomnijmy, że co prawda WAPA p[prognozuje zbiory gruszek w Polsce na zeszłorocznym poziomie, ale w skali Unii Europejskiej gruszek ma być mniej o 14 procent w stosunku do zeszłego roku i o 9 procent w stosunku do średniej z lat 2016-2018.

Popyt jest zatem spory, a firmy są zainteresowane zarówno gruszkami deserowymi, jak też tymi do przemysłu. Jeśli chodzi o owoce na świeży rynek, to tradycyjnie największym popytem cieszy się odmiana Konferencja, ale są kupcy i na odmianę Patten, a nawet są pierwsze zapytania o Lukasówkę.

Ceny deserowych gruszek Konferencja w dużym hurcie to obecnie poziom 2,00 – 3,00 zł/kg, zależnie od kalibru (w małym hurcie do 3,50 zł/kg). I w cenach najlepiej widać, że mimo zapowiedzi takich samych zbiorów, rynek postrzega sytuację obecną jako gorszą podażowo od zeszłorocznej. Na początku września 2018 roku gruszki odmiany Konferencja oferowano w polskim hurcie w cenach 1,30 – 2,00 zł/kg. To średnio o 35 procent więcej rok do roku.

Podobne
Jabłka
2019-09-05 10:00
Ukraina – zakaz dostaw jabłek, gruszek i pomidorów do UE
Zakaz dostawy jabłek, gruszek i pomidorów z Ukrainy do Unii Europejskiej wszedł w życie 1 września. Jednak problem dotyczy też wielu innych krajów.
czytaj więcej
Spodziewany niski poziom produkcji gruszki we Włoszech w najbliższych 10 latach
2019-08-30 00:00
Spodziewany niski poziom produkcji gruszki we Włoszech w najbliższych 10 latach
Kampania gruszkowa na ważnych obszarach uprawy we Włoszech rozpoczęła się kilka tygodni temu od zbiorów pierwszych wczesnych odmian Santa Maria i Carmen. Wkrótce pierwszy włoski Abate Fetel pojawi się na rynku niemieckim.
czytaj więcej
Gruszki
2019-08-09 17:45
Prognoza WAPA dla produkcji gruszek w 2019 r.
WAPA opublikowała swoją prognozę zbioru gruszek w 2019 roku. Poniżej analiza szacunków dla Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.