Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 26 października 2020. Od wczoraj dodano 2235 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Spodziewany niski poziom produkcji gruszki we Włoszech w najbliższych 10 latach

  |   Źródło:
Kampania gruszkowa na ważnych obszarach uprawy we Włoszech rozpoczęła się kilka tygodni temu od zbiorów pierwszych wczesnych odmian Santa Maria i Carmen. Wkrótce pierwszy włoski Abate Fetel pojawi się na rynku niemieckim.

W ostatnich dniach szacunki spadku wydajności musiały zostać skorygowane o -30%, a w niektórych obszarach - o 50%. „Jednym z głównych powodów jest inwazja drzew przez Halyomorpha halys, mówi hurtowy dostawca i eksporter Alex Weitgruber z południowej tyrolskiej firmy Vetter Italia GmbH.

Szkodnik wysysa sok z liści i owoców, powodując ekstremalne deformacje i plamy. Włoskie rolnictwo od lat walczy z tym coraz poważniejszym problemem. „Inne powody to susza w pierwszych miesiącach tego roku, niskie temperatury w kwietniu i ulewne deszcze w maju 2019 r. Wpłynęło to na wzrost kwiatów. W związku z tym oczekuje się, że włoska produkcja gruszek spadnie na dziesięć lat „W obecnej postaci znaczna część zbiorów nie będzie zgodna z handlowymi standardami handlu i nie będzie nadawać się do sprzedaży jako klasa 1”, powiedział Weitgruber. Perspektywy dla odmian Kaiser Alexander i Conference nie są dużo lepsze.

Konsekwencje zmian klimatu odczuwalne są już w początkowej fazie zbiorów, mówi południowotyrolski hodowca. „W przypadku Abate Fetel opóźnienie wynosi od 2 do 3 tygodni, co zapowiada problemy w dalszej części sezonu.

Mimo trudnej trudnej sytuacji na początku tegorocznego sezonu, Włochy pozostają liderem rynku na europejskim rynku gruszek. Weitgruber twierdzi, że w przypadku Santa Maria są silnie uzależnieni od cen hiszpańskich, ale w produkcji Abate Fetel nadal są liderem i sytuacja ta nie zmieni się w ciągu najbliższych kilku lat.

Słowa kluczowe: gruszka, Włochy, Tyrol

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.