Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 23 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 2089 ceny w 19 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Jabłka  »  Jabłka z Ukrainy trafią do Wietnamu?

Jabłka z Ukrainy trafią do Wietnamu?

Jabłka
  |   Źródło:
Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw (UPOA) pracuje nad otwarciem wietnamskiego rynku dla ukraińskich jabłek

Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw (UPOA), w celu wsparcia ukraińskich producentów i eksporterów jabłek, zwraca się do Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy oraz Państwowej Służby Żywnościowej i Konsumenckiej Ukrainy o rozpoczęcie negocjacji w sprawie dostępu ukraińskich jabłek do rynku Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

Odpowiednie listy zostały wysłane do szefów departamentów - Olgi Trofimcsewoj i Władimira Łapy.

Pisząc o potrzebie takich negocjacji, UPOA w swoim piśmie zauważa, że według danych z 2018 roku Socjalistyczna Republika Wietnamu jest jednym z największych rynków zbytu dla jabłek, zajmując pod tym względem ósme miejsce na świecie. W ubiegłym roku Socjalistyczna Republika Wietnamu sprowadziła 158 tysięcy ton świeżego jabłka za ponad 250 milionów dolarów, co czyni ten kraj bardzo atrakcyjnym rynkiem dla ukraińskich produktów.

Eksperci UPOA podkreślali także, że próbując zmaksymalizować swoją obecność na rynku Socjalistycznej Republiki Wietnamu z populacją około 100 milionów ludzi, UE pod koniec czerwca podpisała umowę o wolnym handlu z tym krajem.

Według szacunków Stowarzyszenia, stały nadmiar jabłka deserowego na rynku ukraińskim w kolejnych latach wyniesie co najmniej 150 tys. ton rocznie.

„Dlatego Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw (UPOA) apeluje do Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności  oraz Państwowej Służby Żywnościowej i Konsumenckiej o rozpoczęcie negocjacji w sprawie dostępu do rynku Socjalistycznej Republiki Wietnamu”, czytamy w liście.

Warto też zwrócić uwagę, że w styczniu tego roku UPOA apelował już do Pierwszego Wicepremiera Ukrainy - Ministra Rozwoju Gospodarczego i Handlu Stepana Kubiwa o zainicjowanie negocjacji w sprawie zniesienia przez Egipt cła przywozowego na ukraińskie jabłka.

Podobne
Jabłka
2019-07-04 11:00
Ukraina – startuje nowy sezon handlowy jabłek
Ukraińskie jabłka ze zbiorów 2019 są już w sprzedaży, pisze portal east-fruit.com, powołując się na centrum informacyjne Info-Shuvar.
czytaj więcej
Jabłka
2019-07-03 17:25
WAPA – zapasy jabłek, czerwiec br.
WAPA opublikowała uaktualnienie informacji o stanie zapasów jabłek. Ile jabłek było w europejskich magazynach na początku czerwca 2019 roku?
czytaj więcej
Jabłka
2019-07-03 13:03
Światowa produkcja jabłek
Przewidywania mówią, że światowa produkcja jabłek spadnie w stosunku do poziomu sprzed roku, a lider w tej dziedzinie – Chiny będzie musiał stawić czoła najniższym zbiorom od dziewięciu lat.
czytaj więcej
Jabłka
2019-07-02 10:00
Jabłka – Ukraina wygrywa z Polską
Ukraina pewnie wygrywa z Polską w handlu jabłkami na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, uważają ukraińscy eksperci.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-26 18:00
Import jabłek w I kw. 2019 r.
Bardzo duży spadek importu jabłek do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2019 roku.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-25 15:10
Eksport jabłek w I kw. 2019 r.
Wyższy eksport jabłek w ujęciu rok do roku, ale tylko w wymiarze ilościowym. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2019 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.