Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1437 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Jabłko przemysłowe - sadownicy czekają

Jabłka
  |   Źródło:
Wielu sadowników wciąż wstrzymuje się ze sprzedażą jabłka na przemysł. Czekają na wyższe ceny. Czy to dobra strategia?

Ostatnie próba zbicia cen jabłka przemysłowego, jaką podjęli przetwórcy, nie okazała się skuteczna na dłuższą metę. Ceny znów ruszyły w górę. Zgodnie z regułą: „jak drożeje, to czekamy, jak spada, sprzedajemy”, wielu sadowników wstrzymało więc sprzedaż przemysłu i czeka aż będzie drożej. Czy się doczekają?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest niejednoznaczna, bo zależy od tego, na ile każdy konkretny sadownik liczy. Ci, którzy czekali na powrót 0,60 zł/kg, już się w zasadzie doczekali, bo z dzisiejszych informacji wynika, że ten poziom cen już się pojawił w niektórych skupach na Mazowszu i w woj. łódzkim (rejon Białej Rawskiej), chociaż najczęściej ceny na skupach zamykały się w przedziale 0,57-0,59 zł/kg.

Ale czy cena dojdzie do 0,70 zł/kg. To już tak pewne nie jest, chociaż patrząc na bieżący deficyt jabłka przemysłowego, ten pułap jest w zasięgu możliwości. Zwłaszcza, że w ciągu najbliższych 12-18 dni będzie najpewniej już po zbiorach jabłek. jakaś korekta cenowa może wywołać reakcję łańcuchową sprzedaży, bo wielu sadowników trzyma po kilkadziesiąt skrzyń towaru. Jak dojdzie do korekty, może zacząć się reakcja łańcuchowa w postaci wyprzedaży. Na niepewnym, labilnym cenowo rynku, niewielu jest szczęściarzy, którzy sprzedają na samej górce cenowej. Ale z drugiej strony, jakież to gorzkie uczucie, gdy sprzedasz po 0,58 zł/kg, a dzień później dają 0,62 zł/kg.

Podobne
Jabłka
2019-10-02 08:00
Ukraina – problem z eksportem jabłek
Bezczynność ukraińskich urzędników doprowadziła do zawieszenia eksportu jabłek do Indonezji.
czytaj więcej
Jabłka
2019-10-01 14:00
Mołdawia – prognozy zbioru jabłek
Ile jabłek zbiorą mołdawscy sadownicy w tym roku?
czytaj więcej
Jabłka
2019-09-30 16:34
Jabłka przemysłowe: 70 czy 40?
W którą stronę tym razem podąży cenowy trend dla jabłek przemysłowych w Polsce?
czytaj więcej
Jabłka
2019-09-30 11:00
Regionalny rynek jabłek – 39. tydz. br.
Jak kształtuje się sytuacja na rynku jabłek w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.