Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 18 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 3117 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Rosja – służby walczą z przemytem owoców i warzyw

Rosja – służby walczą z przemytem owoców i warzyw

Jabłka
  |   Źródło:
Jak podała agencja informacyjna Kazach Zierno urzędnicy rosyjskiej służby fitosanitarnej Rossielchoznadzor zakwestionowali wwóz kolejnej partii owoców z Białorusi. Owoce te, wwożone na terytorium Federacji Rosyjskiej, nie miały odpowiednich dokumentów.

Z informacji podanej przez agencję Kazach Zierno wynika, że Rassielchoznadzor z obwodu smoleńskiego zniszczył kolejną dużą partię owoców, które próbowano wwieźć do Rosji z terytorium Białorusi.

Specjaliści z Rossielchoznadzoru stwierdzili, że owoce te, brzoskwinie i jabłka - nieznanego pochodzenia - o łącznej wadze około 65 ton zostały przywiezione bez świadectw fitosanitarnych. Ponadto partia brzoskwiń była importowana pod przykrywką piwa, czytamy w raporcie.

W rezultacie owoce zostały zniszczone na poligonie АО "СпецАТХ".

Napór takiej kontrabandy trwa nie tylko od strony Białorusi. Jak donosi agencja informacyjna Kazach Zierno, tylko w maju bieżącego roku Rossielchoznadzor nie przepuścił 122 ton produktów roślinnych z Kazachstanu. Według służb rosyjskich były to morele, bakłażany, pomidory, rzodkiewki, zielenina, czosnek, cukinia, ziemniaki, marchew i papryka pochodzące z Republiki Kazachstanu i Republiki Tadżykistanu, które próbowano wwieźć do Federacji Rosyjskiej z naruszeniem prawa - bez świadectw fitosanitarnych lub z nieważnymi świadectwami fitosanitarnymi.

Podobne
embargo
2019-06-21 14:37
Białoruś – 4 lata za reeksport do Rosji
Reeksport owoców i warzyw objętych rosyjskimi sankcjami podlega w Republice Białorusi karze pięciu lat więzienia i konfiskacie mienia.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-18 09:00
Regionalny rynek jabłek – 24. tydz. br.
W minionym tygodniu, na rynku jabłek w monitorowanych krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej, odnotowano wzrost cen odmian Idered i Reneta Simirenko.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-14 10:00
Ukraina – będzie więcej dobrej jakości jabłek
Na Ukrainie przewiduje się wzrost produkcji jabłek wysokiej jakości.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-05 08:00
WAPA – zapasy jabłek, maj br.
WAPA opublikowała uaktualnienie informacji o stanie zapasów jabłek. Ile jabłek było w europejskich magazynach na początku maja 2019 roku?
czytaj więcej
źródło foto: east-fruit.com
2019-05-14 08:22
Rosja – zatrzymano transport jabłek z polski
Dwadzieścia ton polskich jabłek z kazachskimi dokumentami nie trafiło na rynek rosyjski, informuje portal east-fruit.com, powołując się na agencję informacyjną Kazach-Zierno.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-02 09:00
Białoruś – próby wwozu jabłek do Rosji nie ustają
Po wprowadzeniu zakazu dostaw jabłek z Białorusi do Rosji, próby wwozu nie ustały. Ostatnio jabłka były ukryte w samochodach z ziemniakami, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.