Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 18 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 3118 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Ukraina – zbiory owoców na południu zagrożone

Ukraina – zbiory owoców na południu zagrożone

Owoce
  |   Źródło:
Sadownicy z południowej Ukrainy mogą stracić znaczną część zbiorów, informuje portal www.seeds.org.ua.

Sadownicy obwodu chersońskiego na Ukrainie stanęli wobec zagrożenia utratom znacznej części zbiorów swoich owoców – chodzi o kilka tysięcy ton. W tym roku po prostu prześladują ich kłopoty: po wiosennych przymrozkach przyszły  grad i szkwał, które poczyniły duże szkody w sadach.

Od gwałtownych zjawisk pogodowych ucierpiały uprawy w regionach: biełozierskim, berisławskim, gołopristańskim, kachowskim i Leszkowskim na południu kraju. W rezultacie, według różnych szacunków ekspertów, region może stracić od jednej piątej do jednej czwartej zbiorów moreli, wiśni, brzoskwiń, wiśni i jabłek.

To oznacza dla tamtejszych producentów utratę znacznej części swoich dochodów. W ubiegłym roku tamtejsi sadownicy wyeksportowali nawet 6,6 tys. ton świeżych jabłek, które trafiły na rynki jedenastu krajów (w tym do krajów Unii Europejskiej).

Rolnicy regionu chersońskiego są jednak przekonani, że trudności są tymczasowe. Dlatego nadal zakładają nowe sady i plantacje owoców jagodowych.

Tylko obszar sadów jabłoniowych w obwodzie chersońskim wzrósł w ostatnich latach do 2,7 tys. hektarów, a areał sadów wiśniowych - do 1 tys. hektarów.

Podobne
Borówki wysokie
2019-06-25 10:27
Ukraina – czy borówki jeszcze potanieją?
Czy ceny borówek na Ukrainie spadną w tym tygodniu poniżej 5 USD/kg?
czytaj więcej
Cebula
2019-06-18 08:00
Ukraina – ceny cebuli jeszcze w dół
Ceny cebuli na Ukrainie powróciły do trendu zniżkowego po chwilowym odbiciu w górę. Zyskuje na tym potencjał eksportowy ukraińskiej cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2019-06-14 14:00
Ukraina – pogoda wpłynęła na ceny cebuli
Deszcze na południu Ukrainy doprowadziły do wzrostu cen cebuli.
czytaj więcej
Jabłka
2019-06-14 10:00
Ukraina – będzie więcej dobrej jakości jabłek
Na Ukrainie przewiduje się wzrost produkcji jabłek wysokiej jakości.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.