Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 20 września 2020. Od wczoraj dodano 1167 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Węgry – mniejsze zbiory i kalibraż jabłek

Jabłka
  |   Źródło:
W tym roku zbiory jabłek na Węgrzech będą niższe od ubiegłorocznych, a ponadto owoce te będą drobniejsze. Pisze o tym portal www.freshplaza.com, powołując się na węgierskie źródło infostart.hu.

Już wcześniej raportowano, że na Węgrzech, po rekordowym wolumenie z ubiegłego roku, znacznie zmniejszy się tegoroczna produkcja jabłek. Teraz wydaje się, że także rozmiary owoców będą mniejsze, przynajmniej z tych lokalizacji, gdzie producenci nie mieli wystarczających zasobów do nawadniania.

Jednak dyrektor rady ds. Produktów Owocowych i Warzywnych, István Hunyad, powiedział, że problem ten nie dotyczy całego kraju.

Zdaniem eksperta oprócz braku opadów występuje jeszcze jeden czynnik, który będzie miał wpływ na tegoroczne plony: zeszłoroczna ogromna produkcja. Te drzewa, które obrodziły tak bardzo w zeszłym roku, tym razem przyniosą mniej. „W zeszłym sezonie widzieliśmy, że drzewa są przeciążone i teraz rośliny starają się to zrekompensować” - powiedział István Hunyad.

Według wstępnego badania, jest już jasne, że w tym roku będzie mniej jabłek. Węgierska Międzyzawodowa Organizacja ds. Owoców i Warzyw oszacowała całkowitą produkcję na 450 000 ton, chociaż liczba ta może być jeszcze skorygowana w górę lub w dół, nawet po zbiorach.

Podobne
Jabłka
2019-07-18 10:00
Ukraina – rekordowy eksport jabłek
Rekordowy eksport jabłek odnotowała Ukraina w sezonie 2018/2019, ale był to też sezon bardzo dużego importu tych owoców.
czytaj więcej
Jabłka przemysłowe
2019-07-17 18:03
Jabłko przemysłowe cieszy się wzięciem
Trwa skup przerywki, ale też wciąż jeszcze kupowane jest jabłko z zeszłorocznego zbioru. I ten, i ten towar cieszą się dużym zainteresowaniem.
czytaj więcej
Jabłka
2019-07-12 17:44
Rosja – ceny wczesnych jabłek w dół
W Rosji sadownicy obniżają ceny wczesnych jabłek.
czytaj więcej
źródło foto: east-fruit.com
2019-07-12 08:25
Mniejsza sprzedaż jabłek Pink Lady w UE
Firma Pink Lady zauważyła spadek sprzedaży swoich jabłek na rynkach Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Jabłka
2019-07-10 15:08
Bliski Wschód coraz ważniejszy dla jabłek z Ukrainy
Bliski Wschód, wiosną 2019 roku, po raz pierwszy stał się głównym rynkiem dla ukraińskiego jabłka.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.