Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3214 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Włochy – trudny rynek jabłek

Jabłka
  |   Źródło:
Rynek jabłek we Włoszech jest trudny, ale daje się na nim działać, w wypowiedzi dla portalu www.freshplaza.com mówią włoscy handlowcy.

Sytuacja na rynku jabłek jest dość ciężka, chociaż sprzedaż zapasów idzie dobrze. Segment organiczny rośnie, ale może zwolnić w ciągu najbliższych kilku lat. Portal FreshPlaza rozmawiał o tym z Fabio Zanesco, dyrektorem sprzedaży w firmie VI.P i Gerhardem Eberhöferem, kierownikiem sprzedaży w Bio Val Venosta.

„W tym roku wolumeny są znaczące, ale wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Ceny są obecnie niskie i niestety producenci nie zawsze będą otrzymywać zapłatę, na jaką liczyli. Informacje dotyczące następnego sezonu będą za mniej niż miesiąc i będziemy wiedzieć, jak to się skończy za kolejne pięć miesięcy, ”wyjaśnia Zanesco.

„Niektóre odmiany, takie jak Red Delicious i Kanzi®, mają się nieźle, podczas gdy inne nie radzą sobie tak dobrze. Staramy się również otworzyć rynek azjatycki, ale nie jest to jeszcze rynek dla dużych ilości, na razie to kierunek niszowy.Generalnie z eksportem radzimy sobie dobrze, chociaż Włochy konsumują teraz 55 procent naszej sprzedaży.”

„W niedalekiej przyszłości przetrwają tylko podmioty pracujące prawidłowo. Jakość jest jedną z podstawowych wartości Mela Val Venosta, a współpraca między dostawcami i detalistami jest jedynym sposobem na znalezienie skutecznych narzędzi do zatrzymania konsumentów i zaspokojenia ich potrzeb”.

Jak długo będzie rósł sektor organiczny?
„W przypadku produkcji organicznej istnieje ryzyko posiadania zbyt wielu operatorów. Jest to zupełnie inny segment, a gracze rynkowi są również inni” - dodaje Eberhöfer.

„Sektor organiczny dynaicznie się rozwija. Konwertujemy kolejne hektary sadów, ale nie będziemy jedynymi, więc spodziewamy się spowolnienia. Jesteśmy bardzo dumni z naszej jakości w tej chwili. Nasze Goldeny będą dostępne do września , podczas gdy odmiany Jonagold i Idared będą dostępne do lipca i Pinova do czerwca, a organiczne jabłka Kanzi® Bio będą dostępne do początku czerwca.

Równowaga między nowymi a tradycyjnymi odmianami
Associazione delle Cooperative Ortofrutticole della Val Venosta ocenia nowe odmiany. Wyniki są w tej chwili zadowalające, ale wciąż jest za wcześnie, aby mieć prawdziwe dane dotyczące ich wejścia na rynek.

„Musimy stworzyć właściwą równowagę między tradycyjnymi a nowymi odmianami. Musimy pamiętać, że pragnienia konsumentów pod względem wyglądu i smaku zmieniają się nieustannie. Asortyment odmian jabłek również nieustannie się zmienia, więc musimy stworzyć właściwe podejście w tym zakresie - podsumowuje Zanesco.

Podobne
Jabłka
2019-05-15 16:03
Red Jonaprince – jeszcze sprzedawalny, ale…
Czy ograniczony popyt na jabłka przełożył się na handel odmianą Red Jonaprince? Jak kształtują się ceny „Prinsa”?
czytaj więcej
Truskawki
2019-05-15 10:00
Ukraina – truskawki ucierpiały od przymrozków
Plantacje truskawek w zachodnich regionach Ukrainy ucierpiały od przymrozków, pisze portal east-fruit.com powołując się na www.seeds.org.ua i komunikat agencji informacyjnej Interfaks-Ukraina.
czytaj więcej
ARKADIUSZ GAIK: CENY JABŁEK MUSZĄ PÓJŚĆ W GÓRĘ, ALE TO ZALEŻY OD SADOWNIKÓW!
2019-05-14 11:44
ARKADIUSZ GAIK: CENY JABŁEK MUSZĄ PÓJŚĆ W GÓRĘ, ALE TO ZALEŻY OD SADOWNIKÓW!
Trudno jeszcze podejmować się szacunków strat wywołanych przymrozkami, ale z pewnością będą one znaczne.
czytaj więcej
Jabłka
2019-05-14 11:14
Regionalny rynek jabłek – 19. tydz. br.
W czołówce pod względem wzrostu cen w regionie tym razem odmiana Jonagold, wynika z raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
źródło foto: east-fruit.com
2019-05-14 08:22
Rosja – zatrzymano transport jabłek z polski
Dwadzieścia ton polskich jabłek z kazachskimi dokumentami nie trafiło na rynek rosyjski, informuje portal east-fruit.com, powołując się na agencję informacyjną Kazach-Zierno.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.